YKS sözel alanda 50-100 bin sıralama yapmak zor mu?

Arkadaşım hiç çalışmadan EA'dan girdi ve sınavda öylesine sözel sorularını çözdü(tarih,coğrafya ve edebiyatı iyiydi)TYT'de kötü yapmasına rağmen 16k yaptı.

AYT sınavına giren herkes içinden seçiliyor o sıralama. Ben 1 tane fizik çözdüm mesela ve sayısaldan girmedim ancak matematik ve fenden soru çözdüğüm için puanım hesaplandı ve sayısal sıralamam geldi. O mantık. Ayrı ayrı alana göre girilmesi lazım senin dediğine göre. :D

Ben de aynı, dediğim gibi baktım matematikten umut yok dedim bari SOS-2'ye bakayım, 28 net geldi. Çalışan için çok çok daha kolay.
Hm, eşit ağırlıkçılarla da aynı potada yani.
Kolay sıralama baya.

Merhaba. Sözelde 50.000-100.000 arası sıralama yapmak pek zor değildir. 75 OBP için 37 net TYT ve 45 net AYT'ye Sözelde ilk 100.000'e (94.000 sıralama) girebilirsiniz. Aynı netleri 80 OBP için hesaplarsam Sözel 86.000 sıralama ediyor.

Son düzenleme:
İstediğiniz sıralama zor bir sıralama değil aslında, yapılabilir ve TYT Matematik için herkesin yapabileceği 3-5 basit soru oluyor. Matematik adına onları yapman bile yeterli olabilir aslında. Bir soru bile çok kişi fark ettirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı