YKS'ye nasıl hazırlanmalıyım?

gülünç

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,

Öncelikle herkese selamlar. Kendimi aydınlatacak olanlara şimdiden minnetlerimi sunarım; kafam oldukça karışık ve fikir alışverişinde bulunmam gereken insanlarla iletişim kurmam gerekiyor.

Size biraz kendimden bahsedeyim. 2021 yılında fen lisesinden mezun oldum ve ardından bir sene mezun olarak geçirdim. Mezuniyet senemde hiç ders çalışamadım ve müzikle ilgilenerek konservatuara hazırlandım. Şu anda ise bu alanda eğitim görüyorum ancak bölümümü değiştirmek istiyorum ve bu için fedakarlık yapmam gerektiğinin ve YKS'ye gireceksen çok çalışmam gerektiğinin farkındayım ancak korkuyorum. Genel olarak kaygılı bir insanım ve son 3 aydır gelecek kaygısı yaşıyorum. Bu nedenle konservatuvarı bırakma kararı aldım. Korkumun nedeni, mezun olmama rağmen YKS'ye hiç çalışmamış olmam. Hiçbir şey hatırlamıyorum ve matematik gibi dersleri unuttum.

Sınav sistemi, hangi kaynakları kullanmalı, hangi derslerde ağırlık vermeli, dershaneye gitmeli miyim gibi birçok soru kafamı meşgul ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Şu an için bir bölüm hedefimden ziyade bir sıralama hedefim var. Ancak bu hedefe ulaşabilir miyim, gerçekten bilmiyorum. Evde çalışarak başarabilir miyim? Matematik konusunda zorluk çekiyorum. Sıfırdan TYT ve AYT matematik puanımı yeterince yükseltebilir miyim? Şu an taş çatlasın 10 TYT 5 AYT matematik neti falan yapabiliyorumdur sanırım. Tamamen sıfırdan başlayacağım her şeye.

Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ulaşırsın hocam, belli bir akademik Matematik bilginiz var ve potansiyeliniz çok çok yüksek. Fen lisesi öğrencisi her şeyi bir kenara bırakın ders çalışma eylemini zamanında oturtmuş, adam gibi becerebilmiş öğrencidir. Özgüvenli olun derim.

YouTube'dan halledebilirsiniz bence Matematik için EyüpB deneyin, ağır gelirse başka bir kanal deneyin araştırıp.
Biyoloji için doktor biyoloji, fizik için Altuğ Güneş ve Kimya için de Benim Hocam'daki Görkem Şahin hoca yeterli olur.
Konuların büyük bir çoğunluğu bitene kadar düzenli paragraf çözün süreli. 345 sıfır Risk öneririm bunun için de.

Konular bitince TYT'de artık TYT denemelerine geçersiniz. Matematik konularınız muhtemelen Fen'den çok daha erken bitecek. Fen bitene kadar TYT Mat ve TYT Türkçe denemesi çözün derim.
AYT Fen için TYT Fen'i bitirmeyi bekleyin derim, AYT Matematik için de TYT Matematiği bitirin ki TYT Matematik konuları 1 ayda biter. Ben de Fen lisesi mezunu olmak üzereyim, yardım edebiliyorsam ne mutlu :)

Öncelikle selamünaleyküm abi. Bende sağlık sorunları nedeniyle mezuna bırakma kararı aldim. Bende aynı senin gibi bir öğrenciydim. Ama sadece matematik yapabiliyordum. Bence önemli olan disiplinden başka hiçbir şey değil. Önünde koca 1 yıl var istersen her şeyi yapabilirsin kaynak konusunda bilindik kaynaklar gayet kaliteli.

Matematik ve geometri için mert hoca'yı(TYT ve AYT)
Türkçe için rüştü Hoca'yı
Biyoloji için dr. Biyoloji'yi (TYT ve AYT)
Kimya için görkem şahin'i (TYT ve AYT)
Fizik için inan bilmiyorum daha aradığım hocayı bulamadım.

Dediğim gibi önemli olan disiplin.
Kolay gelsin.

Öncelikle selamünaleyküm abi. Bende sağlık sorunları nedeniyle mezuna bırakma kararı aldim. Bende aynı senin gibi bir öğrenciydim. Ama sadece matematik yapabiliyordum. Bence önemli olan disiplinden başka hiçbir şey değil. Önünde koca 1 yıl var istersen her şeyi yapabilirsin kaynak konusunda bilindik kaynaklar gayet kaliteli.

Matematik ve geometri için mert hoca'yı(TYT ve AYT)
Türkçe için rüştü Hoca'yı
Biyoloji için dr. Biyoloji'yi (TYT ve AYT)
Kimya için görkem şahin'i (TYT ve AYT)
Fizik için inan bilmiyorum daha aradığım hocayı bulamadım.

Dediğim gibi önemli olan disiplin.
Kolay gelsin.
Altuğ Güneş'e bir bak derim. Kaliteli ve öz anlatıyor. Amelelikten kurtarıyor.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hepinize başarılar dilerim. Yardımcı olmak isteyen fikirlerini belirtebilir.

Fikri olan var mı? Selamlar.

Yanıtlar bekleniyor.

Son düzenleme:
Merhaba,

Öncelikle herkese selamlar. Kendimi aydınlatacak olanlara şimdiden minnetlerimi sunarım; kafam oldukça karışık ve fikir alışverişinde bulunmam gereken insanlarla iletişim kurmam gerekiyor.

Size biraz kendimden bahsedeyim. 2021 yılında fen lisesinden mezun oldum ve ardından bir sene mezun olarak geçirdim. Mezuniyet senemde hiç ders çalışamadım ve müzikle ilgilenerek konservatuara hazırlandım. Şu anda ise bu alanda eğitim görüyorum ancak bölümümü değiştirmek istiyorum ve bu için fedakarlık yapmam gerektiğinin ve YKS'ye gireceksen çok çalışmam gerektiğinin farkındayım ancak korkuyorum. Genel olarak kaygılı bir insanım ve son 3 aydır gelecek kaygısı yaşıyorum. Bu nedenle konservatuvarı bırakma kararı aldım. Korkumun nedeni, mezun olmama rağmen YKS'ye hiç çalışmamış olmam. Hiçbir şey hatırlamıyorum ve matematik gibi dersleri unuttum.

Sınav sistemi, hangi kaynakları kullanmalı, hangi derslerde ağırlık vermeli, dershaneye gitmeli miyim gibi birçok soru kafamı meşgul ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Şu an için bir bölüm hedefimden ziyade bir sıralama hedefim var. Ancak bu hedefe ulaşabilir miyim, gerçekten bilmiyorum. Evde çalışarak başarabilir miyim? Matematik konusunda zorluk çekiyorum. Sıfırdan TYT ve AYT matematik puanımı yeterince yükseltebilir miyim? Şu an taş çatlasın 10 TYT 5 AYT matematik neti falan yapabiliyorumdur sanırım. Tamamen sıfırdan başlayacağım her şeye.

Çok teşekkür ederim.

Merhaba, bende seninle aynı durumdayım dokuz eylül üniversitesinde ekonometri okuyorum. Bu bölümü bırakıp gastronomiye geçmek için çalışıyorum. Verimli ve düzenli çalışırsan başarırsın çok stres yapmana gerek yok.

Geri
Yukarı