YÖKDİL sınavına girilmeli mi?

RK800

Picopat
Merhaba YDT'ye hazırlanmaktayım ve şu an YDS için çalışıyorum YÖKDİL başvuruları 10 Ocakta başlıyor.
Asıl sorum şu: Ekstradan bu sınava girmek bana bir fayda katar mı?
Sınavın benim bulunduğum bölgede değil merkezde olacağını biliyorum.
Yol ve sınav ücreti dahil minimum 600 ediyor.
Sizce değer mi yoksa sınav bittikten sonra soruların sızıntısını çözmem benim için daha mantıklı olur mu?
Teşekkürler.

Son düzenleme:
600TL sınava vermek yerine birçok YDS-YDT denemeleri alınabilir, çok daha fazla soru çözülebilir. Girmeyin bence.

Hocam alacağım her şeyi aldım😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba YDT'ye hazırlanmaktayım ve şu an YDS için çalışıyorum yökdil başvuruları 10 Ocakta başlıyor.
Asıl sorum şu: Ekstradan bu sınava girmek bana bir fayda katar mı?
Sınavın benim bulunduğum bölgede değil merkezde olacağını biliyorum.
Yol ve sınav ücreti dahil minimum 600 ediyor.
Sizce değer mi yoksa sınav bittikten sonra soruların sızıntısını çözmem benim için daha mantıklı olur mu?
Teşekkürler.
600 TL bana dokunmaz ben sınav heyecanımı atlatmak istiyorum ve o sınavın benzerini yaşayacağım dersen gir.

Benim sınav heyecanım var ciddi sınava hazırlıksızım diyorsan kesinlikle MSÜ'ye gir.

İkisini beraber yaparsan sınav heyecanını komple atarsın.

Bu tarz sınavları heyecanını atlatmak için kullanabilirsin.

ÖSYM çok ciddi sınav konusunda. MSÜ'ye girmeseydim ÖSYM sınavında panik yapabilirdim. Her şey kitabına uygun yeni giren birisi panik yapabilir dikkat edin.

600 TL bana dokunmaz ben sınav heyecanımı atlatmak istiyorum ve o sınavın benzerini yaşayacağım dersen gir.

Benim sınav heyecanım var ciddi sınava hazırlıksızım diyorsan kesinlikle MSÜ'ye gir.

İkisini beraber yaparsan sınav heyecanını komple atarsın.

Bu tarz sınavları heyecanını atlatmak için kullanabilirsin.

Hocam YDS ve MSÜ zaten benim için mecburi ama hani YÖKDİL var diye düşünmüştüm.
Yoksa zaten fazlalığa gerek yok🙂

@DerratiX hocam sizce girilir mi? MSÜ ve YDS'ye de kesin ve net olarak gireceğim, sizce bu senekine girmeliyim? Ücreti 300 gibi olacak sanırım ve benim yol sınav bölgesine çok uzak 300 de yol ediyor yani minimum 600.
Dediğim gibi YDS'ye de gireceğim.
Bu da bana bir şey katar mı sizce?
Kaynaklarımı gördünüz onları 28 Şubat sınav gününe kadar yarılayıp daha sonra 24 Mart YDS'de de YDT dışı tüm kaynaklarımı bitirip.
YDT vaktine de kalan 40 civarı (çıkmışlar dahil.) Denemeyi çözeceğim siz ne derdiniz?
Kaynaklarıma buradan bakabilirsiniz.🙂

Hocam YDS ve MSÜ zaten benim için mecburi ama hani yökdil var diye düşünmüştüm.
Yoksa zaten fazlalığa gerek yok🙂

@DerratiX hocam sizce girilir mi MSÜ ve YDS'ye de kesin ve net oşarak gireceğim sizce bu senekine girmeliyim ücreti 300 gibi olacak sanırım ve benim yol sınav bölgesine çok uzak 300 de yol ediyor yani minimum 600.
Dediğim gibi YDS'ye de gireceğim.
Bu da bana bir şey katar mı sizce?
Kaynaklarımı gördünüz onları 28 Şubat sınav gününe kadar yarılayıp daha sonra 24 Mart YDS de de YDT dışı tüm kaynaklarımı bitirip.
YDT vaktine de kalan 40 civarı(çıkmışlar dahil.) Denemeyi çözeceğim siz ne derdiniz?
Kaynaklarıma buradan bakabilirsiniz.🙂

@DNA hocam bir fikriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
YDS girmek YDT'de de çeşitli konulardan soru çıktığı için daha mantıklı ama ben de YDS pratiği için 2 kez YÖKDİL girmiştim. İhtiyacım yoktu fakat soruları çözerken neye ne kadar zaman gidiyor diye anlamamı sağladığı için girmiştim. Gerçi zaman sorunum da yoktu da sınavı sınavda görmek ve pratik yapmak iyi oldu. YÖKDİL ve YDS sınavları 5 yıl geçerli zaten, belki üniversitede işinize yarar. Girin.

YDS girmek YDT'de de çeşitli konulardan soru çıktığı için daha mantıklı ama ben de YDS pratiği için 2 kez YÖKDİL girmiştim. İhtiyacım yoktu fakat soruları çözerken neye ne kadar zaman gidiyor diye anlamamı sağladığı için girmiştim. Gerçi zaman sorunum da yoktu da sınavı sınavda görmek ve pratik yapmak iyi oldu. YÖKDİL ve YDS sınavları 5 yıl geçerli zaten, belki üniversitede işinize yarar. Girin.

Hocam peki şimdi 3 farklı bölüm var malum hepsine giremiyoruz sanırım.
Hangisi daha mantıklıdır?
En çok metin sorununu sanırım sağlıkta ve fende yaşıyorum o da çok az tabii. (reading sorunum yok🙂)
Daha önemlisi sınav ücreti 300'den başlamakta ve ne yazık ki bulunduğum bölgeye çok uzak olacak. Yani onun içinde 300 daha çıkarırsam 600 oluyor değer mi sizce?
Amasız fakatsız MSÜ ve YDS'ye de gireceğim.

Kaynaklarımı gördünüz onları 28 Şubat sınav gününe kadar yarılayıp daha sonra 24 Mart YDS'de de YDT dışı tüm kaynaklarımı bitirip.
YDT vaktine de kalan 40 civarı (çıkmışlar dahil.) Denemeyi çözeceğim siz ne derdiniz?

Burada da dediğim gibi kaynak eritmek için gireceğim😀
MSÜ, YDS, YÖKDİL, YDT, ve TYT çok görünüyor birazcık bana :/

Hocam peki şimdi 3 farklı bölüm var malum hepsine giremiyoruz sanırım.

Evet, tek biri.

Hangisi daha mantıklıdır?

En zoru sosyal deniyor. Sosyalden deneyebilirsiniz.

En çok metin sorununu sanırım sağlıkta ve fende yaşıyorum o da çok az tabii. (reading sorunum yok🙂)

Ben de öyle düşünüyordum fakat sosyalden girmek özgüven de kazandırır.

Daha önemlisi sınav ücreti 300'den başlamakta ve ne yazık ki bulunduğum bölgeye çok uzak olacak. Yani onun içinde 300 daha çıkarırsam 600 oluyor değer mi sizce?
Amasız fakatsız MSÜ ve YDS'ye de gireceğim.

Vallahi değip değmeyeceği ekonomik durumunuza bağlı. :D Bir sürü sınava gireceksiniz zaten, hepsi bir deneyim olacak. Bu da olsun derseniz girin.

Evet, tek biri.

En zoru sosyal deniyor. Sosyalden deneyebilirsiniz.

Ben de öyle düşünüyordum fakat sosyalden girmek öz güven de kazandırır.

Vallahi değip değmeyeceği ekonomik durumunuza bağlı. :D Bir sürü sınava gireceksiniz zaten, hepsi bir deneyim olacak. Bu da olsun derseniz girin.

Tamamdır hocam🫡
Yeni konu açacağım kelimeler ile ilgili.
Takipte kalın😁

600 TL'ye bence değmez. Deneme almayı tercih ederim. Ama MSÜ'ye girin kesinlikle. YDS Merkezi yakinsa ona da girebilirsiniz. Ben sahsen bunlara girmemistim. Ama girilmesi her turlu yarar.

Geri
Yukarı