Yönetim bilişim sistemleri bölümü okunur mu?

kharberd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu yıl hedefim esasında çok farklıydı ancak puanım düşük gelince, farklı alternatiflere yöneldim. Bir şeyi merak ettim, sizce örneğin. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yönetim bilişim sistemleri bölümü okunur mu? İş hacmi ve dalları nedir? Son saatlerde aklıma takıldı bu bölüm. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, bu yıl hedefim esasında çok farklıydı ancak puanım düşük gelince, farklı alternatiflere yöneldim. Bir şeyi merak ettim, sizce örneğin. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yönetim bilişim sistemleri bölümü okunur mu? İş hacmi ve dalları nedir? Son saatlerde aklıma takıldı bu bölüm. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
O bölümden kuzenim mezun oldu. Şu anda satış ve pazarlama yetkilisi ama sizin teknolojiye ilginiz varsa IT uzmanı da olabilirsiniz. Ayrıca maaş konusunda da gerçekten fena değil. Yanlış hatırlamıyorsam IT uzmanının ortalama maaşı 36.600 lira, satış uzmanının ise 17.000 civarlarında. Neye yatkınsanız ona göre meslek tercihi yaparsınız.

Elbette okunur, güzel bir bölüm, diploması yazılım sektöründe de oldukça etkili, açıköğretimden okumadığın sürece her yerde okuyabileceğin bir bölüm, elbette kendini geliştirmen de çok önemli. İlerleyeceğin alanı iyi belirleyip projeler ile desteklemeni kendini teknik anlamda da geliştirirsen açık öğretim hariç her yerde okunur. Açıköğretimde okunmaz dememin sebebi iş ilanlarında açık öğretim mezunlarını filtreden eliyorlar, o yüzden açık öğretim diploması işlevsiz bir diploma maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı