Çözüldü Yol bisikleti gündelik kıyafet ile sürülür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YavuzKus

Zeptopat
Daha fazla  
Yol bisikletlerinin görüntüsü çok hoşuma gittiği için yol bisikletine geçiş yapmayı düşünüyorum ama aklıma bazı sorular var.

• Gündelik kıyafet ile sürebilir miyim? (eşofman altı hoodie)
• Kaldırımda ve Arnavut kaldırım tarzı taşlı yollarda rahat gidebilir miyim?
• Sürekli oturarak gidebilir miyim?
• Daha rahat sele veya sele kılıfı takıp sürsem olur mu?

Okula gitmek için ve şehirde gezmek için yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum (İstanbul)
Aktif olarak 2 yıldır şehir bisikleti kullanıyorum.

Çözüm
Yol bisikletlerinin görüntüsü çok hoşuma gittiği için yol bisikletine geçiş yapmayı düşünüyorum ama aklıma bazı sorular var.

Okula gitmek için ve şehirde gezmek için yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum (İstanbul)

• Gündelik kıyafet sorun yaratır. Sebebi %100 pamuk teri emer, ıslanır, ağırlaşıp sizi rahatsız etmeye başlar. Ayrıca ısıyı vücudunuzda tutacağı için aşırı terlersiniz. Sürüşte Polyester tercih edilmesinin nedeni budur.
  • İnce tekerler ile, Arnavut kaldırımında, taşlı / engebeli yerlerde rahat süremezsiniz, ayrıca tekerleklere de zarar verir.
  • Yokuş çıkmayacaksanız; evet gidebilirsiniz.
  • İnce bir sele var ama sandığınız gibi rahatsız edici bir şey değildir. Daha rahat sele kullanabilirsiniz elbette. Ancak kişiye göre değişir muhtemelen, ben jel sele alıp daha sonra tekrar orjinale dönmüştüm.

• Gündelik kıyafet sorun yaratır. Sebebi %100 pamuk teri emer, ıslanır, ağırlaşıp sizi rahatsız etmeye başlar. Ayrıca ısıyı vücudunuzda tutacağı için aşırı terlersiniz. Sürüşte Polyester tercih edilmesinin nedeni budur.
  • İnce tekerler ile, Arnavut kaldırımında, taşlı / engebeli yerlerde rahat süremezsiniz, ayrıca tekerleklere de zarar verir.
  • İnce bir sele var ama sandığınız gibi rahatsız edici bir şey değildir. Daha rahat sele kullanabilirsiniz elbette. Ancak kişiye göre değişir muhtemelen, ben jel sele alıp daha sonra tekrar orjinale dönmüştüm.

Çözüm
  • Gündelik kıyafet sorun yaratır. Sebebi %100 pamuk teri emer, ıslanır, ağırlaşıp sizi rahatsız etmeye başlar. Ayrıca ısıyı vücudunuzda tutacağı için aşırı terlersiniz. Sürüşte polyester tercih edilmesinin nedeni budur.
  • İnce tekerler ile, arnavut kaldırımında, taşlı / engebeli yerlerde rahat süremezsiniz, ayrıca tekerleklere de zarar verir.
  • İnce bir SEL'e var ama sandığınız gibi rahatsız edici bir şey değildir. Daha rahat SEL'e kullanabilirsiniz elbette. Ancak kişiye göre değişir muhtemelen, ben jel SEL'e alıp daha sonra tekrar orijinale dönmüştüm.

Anladım, sizce şehir bisikletinden yol bisikletine geçmeye değer mi yoksa saçma mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yol bisikletimi ulaşım için kullanıyorum. Aynı sizin amacınız yani. Sadece ulaşım. Günlük kıyafetler ile de sürülebiliyor. Kaldırımda gitmek gerçekten rahatsız bir durum. Yokuş olmadıkça sürekli oturabilirsin. Bir tık geniş jel sele daha rahat hissettirebilir. Ben de selesini değiştirdim.

Negatif yanlara gelirsek, oturuş pozisyonu rahat değil. Lastiklerden dolayı her yere giremiyorsun. Alışınca keyfi güzel oluyor. Bastın mı gitmesi keyif veriyor.

Geri
Yukarı