YouTube short bu kanalı önerme yeri değişti

Criesley

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İlahiyat
Bu kanalı önerme ile bayağı kötü içerikleri silmiştim. Çoğunlukla yemek tarifleri, abone olduğum kanallar kalmıştı. Ama artık onu yapmak daha zor. Önceden hemen video yanında iken şimdi ayarlar kısmında ve sol üstte. Yüzde 90 TikTok oldu.

Bir kanalı önerme dedikten sonra diğer video bitene kadar beklemem zorundasınız artık. O videoyu ister istemez izliyor ve saçma algoritma bu bunu izledi olarak geçiyor. Kanalı önerme bile deseniz artık o video ile alakalı en az 20 video görmeden sizi bırakmıyor. Bir kanalı en az 2 kere önerme bile diyebiliyorsunuz bu neden var bilmiyorum önemde dediğiniz kanal yine geliyor. Eskiye nazaran batmış bir sistem bulunmakta.

Ve Google ana sayfa da artık aşırı fazla TikTok reklamı bulunmakta. Her hangi basit aramada kısa video altında TikTok çıkıyor. Ne kadar nefret ettiysek başımıza o kadar vuruyorlar.

Arkadaşlar kullanıyor olabilirsiniz. Ama tamamen random ne olduğunu belli olmayan saçma sapan, cinsel içerik, kadına ya da erkeğe şiddet, agresiflik, hormon kokan video, yiyecek satmak için yapılan saçmalıklar ve hiç hak etmeyen çoğu insanın ünlü olması bu platform yüzünden. Açıkça sizin bilgilerinizi biz çalıyor ve Çin'e veriyoruz diyorlar.

Her ne kadar masum görünümlü olsa da hiç iyi değil. Tek sevdiğim short idi oda abone olduğum kanallar yüzünden onu da mahvettiler. Teşekkürler Google.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim niye böyle değil? Youtube shorts kısmı tamamen düzgün çalışıyor bende. Bir dönem akvaryumla ilgili çok video izliyordum. O dönem akvaryum videoları çıkıyordu. Bir dönem özellikle bilimle alakalı videolar izliyordum, o dönem de bilim videoları çıkıyordu. Şu an önerdiği shorts bunlar mesela. Gayet normal çalışıyor bence.

shorts.jpg

Ana sayfa algoritması da bence güzel çalışıyor. Ne zaman saçma sapan şeyler çıksa hemen o tip şeyler izlemeyi bırakmam gerektiğini anlıyorum. Kanalı ya da videoyu ilgilenmiyorum diyerek bloklamak yerine izlememek daha mantıklı. İlgilendiğiniz şeyleri daha sık aratırsanız daha iyi. Yeni bir şeyler izlediğinizde algoritma bunu hemen anlıyor ve o konuda size daha çok video-reklam gösteriyor. Bu da çok mantıklı ve yararlı bence. Anasayfa görselime bakarsanız videolardan 2. sıradaki video yeni aldığım ve özellikleriyle daha önce arama yaptığım bir farenin videosu gelmiş. İlk video zaten sık izlediğim bir kanal. 3. video abone olduğum ve belki de en fazla izlediğim kanalın videosu. Algoritmanın bana önerdiği müziklere bakalım. Dün Roads'ı aratıp iki defa dinledim. Hemen benzeri şekilde en çok tekrar tekrar dinlediğim müziklerden oluşan bir istasyon sunmuş. İkinci sırada önerdiği şarkı da bu hesaptan belki de en çok dinlediğim şarkıdır. Bunların yanına bir diğer abone olduğum kanalın videosunu koymuş. Sonrasında oluşturduğu istasyon yine çok dinlediğim şarkılardan oluşan ama gün içinde bu tarz ve benzeri tarzlarda fazla dinlemediğimi bildiği şarkılardan.

Yaklaşık olarak 10 yıldır kullandığım bir hesap bu ve Youtube tam istediğim videoları önüme çıkarıyor.

anasayfa.jpg

Öncelikle bahsini geçtiğimiz YouTube shorts mobile olan. Masa üstünde short özelliğini her 30 günde kapatıyorum. Bahsi geçen videolar da shorts. Shorta da önerme dediğiniz kanal size yine geliyor. 3. Önerme artık yeter de gelme ihtimali düşüyor ama yine geldiğini görüyorum.

YouTube sahibi gibi övmek de yani şaşırtıcı oldu.

Mobil eskiden altta olan ve bu kanalı önerme dediğiniz zaman giden bir yol vardı. Bende bunu kullanıyordum. Şuan üste taşındı. Önerme dediğiniz zaman , geri al geliyor , geri al tuşunu eliniz ile itmez iseniz random gelen shorts kalıyor ve algoritma izledi olarak sayıyor. Eskiden 1 saniye süren kanalı önerme artık saniyeler sürüyor. Bu bence kasıtlı yapıldı çoğu şey yerli yerinde ama biri birden mobil de shorts da kanalı önerme yeri taşındı.

Masa üstünde shorts kullanmıyorum çoğunlukla işte aralarda yemek tarifine bakma sevdiğim kanallar bir şey paylaşmış mı göz atma amaçlı girerdim çoğunlukla abone olduğum kanlar ile olurdu artık. Random saçma futbol şeyleri , shitpost ve memeler. Bunlardan uzak kalmak için de basitçe önerme diyordum ard arda artık bunu yapmak eskisi kadar basit değil. Önerme tuşunun üstüne geri al tuşu çıkıyor artık.

Bir şeyi söylerken açıkça. Dinlemenizi olan sorunu görmenizi isterim. @Tavasapi

Öncelikle bahsini geçtiğimiz YouTube shorts mobile olan. Masa üstünde short özelliğini her 30 günde kapatıyorum. Bahsi geçen videolar da shorts. Shorta da önerme dediğiniz kanal size yine geliyor. 3. Önerme artık yeter de gelme ihtimali düşüyor ama yine geldiğini görüyorum.

YouTube sahibi gibi övmek de yani şaşırtıcı oldu.

Mobil eskiden altta olan ve bu kanalı önerme dediğiniz zaman giden bir yol vardı. Bende bunu kullanıyordum. Şuan üste taşındı. Önerme dediğiniz zaman , geri al geliyor , geri al tuşunu eliniz ile itmez iseniz random gelen shorts kalıyor ve algoritma izledi olarak sayıyor. Eskiden 1 saniye süren kanalı önerme artık saniyeler sürüyor. Bu bence kasıtlı yapıldı çoğu şey yerli yerinde ama biri birden mobil de shorts da kanalı önerme yeri taşındı.

Masa üstünde shorts kullanmıyorum çoğunlukla işte aralarda yemek tarifine bakma sevdiğim kanallar bir şey paylaşmış mı göz atma amaçlı girerdim çoğunlukla abone olduğum kanlar ile olurdu artık. Random saçma futbol şeyleri , shitpost ve memeler. Bunlardan uzak kalmak için de basitçe önerme diyordum ard arda artık bunu yapmak eskisi kadar basit değil. Önerme tuşunun üstüne geri al tuşu çıkıyor artık.

Bir şeyi söylerken açıkça. Dinlemenizi olan sorunu görmenizi isterim. @Tavasapi
Estağfurullah övmek gibi bir niyetim yok. Mobil olduğunu anlamadım sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı