Çözüm YouTube video geçmişinde izlemediği video olanlar için çözüm önerileri

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Son zamanlarda neredeyse her gün "YouTube izlenme geçmişinde izlemediğim videolar var" veya " YouTube beğenilen videolarda benim beğenmediğim videolar var" adı altında onlarca konu açılmaya başlandı. Bu tarz sorun yaşayanlara yardım niteliğinde bir konu açmak istedim, dilerseniz konuyu bir yere kaydedebilir bu tarz konular açıldığı zaman bu konuyu çözüm olarak denemeleri için paylaşabilirsiniz.

Gelelim bu sorunu yaşadığımızda yapmamız gerekenlere (önem sırası kişiye göre değişebilir ben bir sıraya koymuyorum):
  • Sorunu yaşadığınız cihazlarda Kaspersky ve Malwarebytes ile bir tarama yapın ki keylogger yediyseniz temizlemeye çalışsınlar.
  • Google hesabınızın şifresini değiştirmediyseniz değiştirin.
  • Google hesabınızda kurtarma E-Postasının değişip değişmediğini de kontrol edin eğer ki çalındıysa çalan kişi bunu da değiştirebilir.

1653845355972.png

• Google hesabınızda 2 Adımlı Doğrulamaların neredeyse hepsini açmaya çalışın. (En azından bu sorundan kurtulana kadar hepsi açık kalsın.
    1653845518708.png
1653845578305.png

• Google hesabınızın aktif olduğu tüm cihazlardan oturumu kapatın. (Bir tek bu işlemleri yaptığınız cihazınız açık kalsın.)
1653845652541.png

• Google hesabınıza erişimi olan üçüncü taraf uygulamaları ve Google hesabınız ile oturum açtığınız uygulamaları/siteleri kontrol edin ve şüpheli olduğunu düşündüğünüz tüm uygulamaların erişimini kaldırın.
1653845800299.png

1653845868996.png

• Bir kullanıcımız eklentiden dolayı olduğunu söylemiş bu yüzden YouTube için kullandığınız popüler olmayan eklentileri kaldırın. (Zaten bu tarz eklentiler genelde Chrome mağazasından da kaldırılar ancak kaldırıldığı zaman sizin tarayıcınızdan kaldırılmazlar.)
1653845914425.png

Bu eklentiyi kaldırdığında sorununun düzeldiğinden bahseden kullanıcılar var, bu ve bunun gibi güvensiz tüm eklentilerden kurtulun.

Bunlar dışında sizin yapabileceğiniz başka bir şey yok. Anlattıklarım sorununuzu çözmediyse Google ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Dosya Ekleri

• 1653845533335.png
    1653845533335.png
    81 KB · Görüntüleme: 70
Ayrıyeten YouTube'un yakın zamanlarda eklediği özellik ile ana sayfamızdaki videoların üzerine imleci getirdiğimizde video oynatılıyor. Bu şekilde herhangi bir videoyu birkaç saniye bile oynatsanız videoyu izlemişsiniz gibi sayıyor ve geçmişinizde yer alıyor. Bu özelliği kapalı kullanıyorum. Kapatmak için PC'de Ayarlar>Oynatma ve performans kısmına girin. Ardından Satır içi oynatma seçeneğini devre dışı bırakın.

Geri
Yukarı