Yük altında değilken işlemci 65 derecede

ekrem kılınç

Hectopat
Dün bilgisayar oynarken bir anda bilgisayarın ısındığını fark ettim. Sorunu araştırdığımda ise işlemcinin çok ısındığını fark ettim. İşlemci yük altında değilken normalde 30 derecedeydi, yük altında ise en fazla 55 derecedeydi. Şimdi ise yük altında değilken 65 derece, yük altındayken 85 dereceye kadar çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün bilgisayar oynarken bir anda bilgisayarın ısındığını fark ettim. Sorunu araştırdığımda ise işlemcinin çok ısındığını fark ettim. İşlemci yük altında değilken normalde 30 derecedeydi, yük altında ise en fazla 55 derecedeydi. Şimdi ise yük altında değilken 65 derece, yük altındayken 85 dereceye kadar çıkıyor.
İşlemciniz nedir ? Medyum değiliz...

Fanı temizleyin ve termal macun değiştirin.

En son ne zaman termal macun değiştirdiniz, eğer hiç değiştirmediyseniz değiştirin ve işlemci fanını dönüyor mu diye kontrol edin dönmüyor olabilir.

İşlemciniz nedir ? Medyum değiliz...
İşlemci amd ryzen 5 1600 soğutucusu amd wraith max sistemim da-v4.

En son ne zaman termal macun değiştirdiniz, eğer hiç değiştirmediyseniz değiştirin ve işlemci fanını dönüyor mu diye kontrol edin dönmüyor olabilir.
.
Bilgisayarı 1 sene önce aldım aldığımda termal macun sürülmüştü işlemci fanı sorunsuz dönüyor.
İşlemci, kasa, işlemci soğutunucuzu belirtebilir misiniz? Maksimum yük altında maksimum kaça çıkıyor acaba 15 dakikada?
Sistem da-v4 işlemci soğutucusu amd wraith max işlemci amd ryzen 5 1600 15 dk da 90 a çıktı.

Son düzenleme:
İşlemci AMD Ryzen 5 1600 soğutucusu AMD Wraith Max sistemim da-v4.

Bilgisayarı 1 sene önce aldım aldığımda termal macun sürülmüştü işlemci fanı sorunsuz dönüyor.

Sistem DA-V4 işlemci soğutucusu AMD Wraith Max işlemci AMD Ryzen 5 1600 15 dk da 90'a çıktı.

Hocam 1 senede termal macun işlevini yitirmiş olabilir, şu an en iyi secenek termal macun yenilemek gibi gözüküyor.

Birde normalde oc yapmıştım o halde yük altında değilken 30 dereceydi şuan oc yapılmamış hali

Onuda kontrol ettim ama şuan o kadar etki edecek kadar kötü görünmüyor.
Dostum sadece görerek karar veremezsin ki :/
Birde normalde oc yapmıştım o halde yük altında değilken 30 dereceydi şuan oc yapılmamış hali

Onuda kontrol ettim ama şuan o kadar etki edecek kadar kötü görünmüyor.
OC'dan sonra ayarları kendiniz mi düzenlediniz, ayarları resetlediniz mi ? Kendiniz ayarladıysanız eski değerlere mi aldınız ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı