Yunanistan bir adaya daha asker çıkardı!

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Yunanistan zorlamaya devam ediyor. Statüsü belirsiz 150'ye yakın ada var Ege'de ve Yunanistan birer birer asker çıkarıyor buralara hem de hakkı olmamasına rağmen. Son hareketleri ise Türkiye'ye sadece 2 km uzaklıkta bulunan Karaada'ya asker çıkardı. Buna karşın navteks ilan etmekten başka bir şey yapamıyoruz sanki.
Türkiye bu adaları başı boş bıraktıkça Yunanistan daha fazlasını yapmaya devam edecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepsi şov peşinde. Olacaklar belli zaten. Türkiye ve Yunanistan savaşında kaybeden Yunanistan olacak kendide biliyor. Savaş uzun sürmeyecek zaten gerek ABD gerek Rusya bu savaşı uzattırmaz.

Yunanistan'ın nüfusu tek başına Istanbul'dan bile az. Savaşa gidilirse kazanamayacaklarını zaten biliyorlar ve Türkiye de içeride bu kadar kargaşa varken bir de Yunanistan ile savaşa gitmek istemez.

Yunanistan, onları destekleyen Avrupa Birliği gibi unsurlara güvenerek bu tarz hareketler yapabiliyor. Onların da savaşa gideceğini sanmıyorum, kendileri de bu durumun farkındadır zaten.

Yunanistan'ın nüfusu tek başına Istanbul'dan bile az. Savaşa gidilirse kazanamayacaklarını zaten biliyorlar ve Türkiye de içeride bu kadar kargaşa varken bir de Yunanistan ile savaşa gitmek istemez.

Yunanistan, onları destekleyen Avrupa Birliği gibi unsurlara güvenerek bu tarz hareketler yapabiliyor. Onların da savaşa gideceğini sanmıyorum, kendileri de bu durumun farkındadır zaten.
Kardeş Türkiye bu bakış açısı yüzünden kaybediyor bence. Siyah-beyaz bakıyorsunuz hep. Hemen savaşı düşünüyorsunuz. Savaş olmaz elbet ama adamlar savaş olmadan adaları birer birer alıyor o nasıl olacak? Türkiye olarak oyunu kuralına göre oynamalıyız. Bir şey yapabilmenin tek yolunu savaş olarak görüyoruz hep. Değil işte ispatı Yunanistan.

Kardeş Türkiye bu bakış açısı yüzünden kaybediyor bence. Siyah-beyaz bakıyorsunuz hep. Hemen savaşı düşünüyorsunuz. Savaş olmaz elbet ama adamlar savaş olmadan adaları birer birer alıyor o nasıl olacak? Türkiye olarak oyunu kuralına göre oynamalıyız. Bir şey yapabilmenin tek yolunu savaş olarak görüyoruz hep. Değil işte ispatı Yunanistan.

Hocam ben kesin savaş gözüyle bakmıyorum. Yukarıdaki yorumlara istinaden yazdım. Benim bu konudaki görüşlerim şu an yaşananlara çok zıt.

Nüfusu azmış zırvalamışsın. 420 milyondan fazla olan araplar. 9 milyon küsür olan İsraillere defaatle yenildiler, savaş meydanında ne olacağı belli olmaz. Yunanistan'la hava kuvvetlerimiz denk bir baskın harekatı yapar dünyanın ilk 4'te olan kara kuvvetlerini kullanamazsın savaşı kaybedersin. Cahilsin yorum yapma bari. Kurtuluş savaşında da nüfusları bizden azlardı Polatlıya kadar geldiler değil mi?

Nüfusu azmış zırvalamışsın. 420 milyondan fazla olan araplar. 9 milyon küsür olan İsraillere defaatle yenildiler, savaş meydanında ne olacağı belli olmaz. Yunanistan'la hava kuvvetlerimiz denk bir baskın harekatı yapar dünyanın ilk 4'te olan kara kuvvetlerini kullanamazsın savaşı kaybedersin. Cahilsin yorum yapma bari. Kurtuluş savaşında da nüfusları bizden azlardı Polatlıya kadar geldiler değil mi?

Neyin kafasıyla yazdın sen bu yorumu? Kurtuluş savaşındaki Türklerin savaş koşullarıyla şimdiki koşullar aynı mı?

Komik bile değilsin. Yorum yapmış olmak için yorum yapma bence. Mesaj sayın bir eksik olsun ama insanların gözünde itibarın zedelenmesin.

Ek not: Arap konusuna gelince, önce o dediğin 420 milyonun birleşmesi gerekiyor. Sanki hepsi birlik olabilmiş de başaramamış gibi boş yorum yapmışsın.

Neyin kafasıyla yazdın sen bu yorumu? Kurtuluş savaşındaki Türklerin savaş koşullarıyla şimdiki koşullar aynı mı?

Komik bile değilsin. Yorum yapmış olmak için yorum yapma bence. Mesaj sayın bir eksik olsun ama insanların gözünde itibarın zedelenmesin.

Ek not: Arap konusuna gelince, önce o dediğin 420 milyonun birleşmesi gerekiyor. Sanki hepsi birlik olabilmiş de başaramamış gibi boş yorum yapmışsın.
Askeri Biliminin gerçeklerinden nasıl "itibar, komiğe, kafa'ya" nasıl geldin anlamış değilim. Savaşı nüfus belirlemez, hala yanlışında diretiyorsun modern çağlarda hiç belirlemez. Bak bakayım Alparslan 1071'de kendinden 4 kat büyük orduyu nasıl parçalayıp atmış, ek olarak İsrail'in karşısında nüfus, asker sayısı bakımından 4 büyük devlet vardı. Bana fikrini destekleyecek kanıt, delil, veri göster sadece "boş yorum yapmışsın" bir yere varamazsın, ben sana "zırvalamışsın" dedim ve niçin "zırvaladığını" söyledim ama sen bana hiçbir dayanak olmadan söylüyorsun.

Geri
Yukarı