Yurt dışı mı, Yurt içi mi telefon alınmalı?

enesaygul07

Decapat
Daha fazla  
Meslek
PC Hırsızı
Merhaba bildiğiniz üzere ortalıkta bir telefonlarda üniversite öğrencilerinden vergi almayacağız sözü var.
Bende yeni cihaz alacaktım lakin beklemeye geçtim.

Bir yeni gelişme olarak da bu sene veya seneye yazın Suudi Arabistan'a Umre'ye gidecek olmamız.
Bildiğiniz üzere orada fiyatlar bayağı düşükmüş.
iPhone 14 fiyatına iPhone 14 Pro Max alınıyormuş.

•Sizce 1-2 ay içinde 20 25k bütçe ile yurt içi bir cihaz mi alayım?
•Vergi indirimi denen olay gelesiye kadar ki -üniversiteye bu sene başlayacağım- bekleyeyim mi?
(Şu an lise sonum)
•Yoksa seneye vs kadar bekleyip yurt dışı bir cihaz mı alayım?

1. duruma göre 2.el 13 vs alabiliyorum maximum.
2.duruma göre biraz beklemem gerekecek, fiyatlar ne olur bilmiyorum.
İndirim gerçekten uygulanır mi onu da bilmiyorum.
3.duruma göre de 1 seneye yakın bekleme ihtimalim var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bütçem 20kları bulabileceği için ki yüksek bir fiyat,
iPhone ağırlıklı tercihlerinizi bekliyorum.

Bahsettiğiniz vergi indirimi Üniversite öğrencileri için geçerli olacak diye biliyorum, bir araştırmanızda fayda var.

Yurtdışından alacağınız Apple ürünler daha ucuz oluyor, ancak dolar kurunun yükselmesini göze alırsanız iPhone 15 serisi çıkıyor, onlara bakabilirsiniz. Yaklaşık 6000tl'lik kayıt ücretini hesaba katmayı unutmayın.

S23 cihaza mağazada baktım
Ama hiç içime sinmedi hocam.
Neden öyle oldu bilmiyorum
Çektiği fotoğraflar bile bi ip12 kadar içime sinmedi
S23 dediğiniz cihaz iPhone 14 kalitesinde fotoğraf çeker (tartışmaya açık olarak daha iyi de diyebiliriz, benim görüşüm biaslı olacaktır).

Merhaba bildiğiniz üzere ortalıkta bir telefonlarda üniversite öğrencilerinden vergi almayacağız sözü var.

Bir yeni gelişme olarak da bu sene veya seneye yazın Suudi Arabistan'a Umre'ye gidecek olmamız.

•Vergi indirimi denen olay gelesiye kadar ki -üniversiteye bu sene başlayacağım- bekleyeyim mi?
(Şu an lise sonum)

Yurt dışı cihaz almanı tavsiye etmem. Oldu aldığın cihazın kamerasında çatlak var ya da cihazda donma var diyelim. Cihazın elinde patlama ihtimali var. Yurt dışı cihazlarda sadece A2890 kodlu Amerika cihazlarında 1 yıllık garanti var. Oda ne kadar güvenilir? Bilmiyorum. 25k e ikinci el Apple garantili 12 Pro alabilirsin. Kendim kullanıyorum. Çok memnunum. Sanada tavsiye ederim.

(Şu an lise sonum)

Yurt içi ben telefon harici KVK alıyorum telefonun garantisi burada zor kabul ediliyor bir işe yaranıyor neredeyse onun için yurt dışından alıyoruz genel gidip 12 Pro alıp kayıt ettirebilirsiniz 20klara yetişir

Şu an alacaksanız S23 en mantıklı seçenek. Ben olsam vergi indirimini beklerim zaten az kalmış. Bu konuyu sene başı açsaydınız kesinlikle şu an alın derdim ama her şey artacağı kadar artmış vergi indirimi beklenebilir.

Yurt dışı cihaz almanı tavsiye etmem. Oldu aldığın cihazın kamerasında çatlak var ya da cihazda donma var diyelim. Cihazın elinde patlama ihtimali var. Yurt dışı cihazlarda sadece A2890 kodlu Amerika cihazlarında 1 yıllık garanti var. Oda ne kadar güvenilir? Bilmiyorum. 25k e ikinci el Apple garantili 12 Pro alabilirsin. Kendim kullanıyorum. Çok memnunum. Sanada tavsiye ederim.
Evet hocam 25 bandında 12Pro veya 13 mantıklı geliyor.
Şu an alacaksanız S23 en mantıklı seçenek. Ben olsam vergi indirimini beklerim zaten az kalmış. Bu konuyu sene başı açsaydınız kesinlikle şu an alın derdim ama her şey artacağı kadar artmış vergi indirimi beklenebilir.
Bakalım hocam,şu seçim vs bitsinde biraz daha bekleyelim mademse

Geri
Yukarı