Yurt dışı olan cihazı 13'e satıp 12'ye Türkiye'den almak mantıklı mı?

Vallahi ben bunu yurt dışı aldım midem bulandı her gün mesaj geliyor kapancaktır bilmem ne uyuyamıyorum gecelerin artık o yüzden.

Hocam takdir sizin artık. Ya arkadaşın önerdiği gibi 2. bir telefonla gezersiniz ya da geçersiniz TR cihazına kafanız rahat kullanır gidersiniz. Bütçe şu an neye yetiyorsa onu kullanın ileride bütçeniz olur 14-15 vs. alıp modeli nasılsa yükseltirsiniz. Zamanında IMEI ücreti 6 bin iken Batum'dan 14 Pro Max alabildim, gelir gelmez iPhone 8'imi satıp IMEI ücretini yatırdım kafam rahat, kapanma derdi yok bir şeyi yok. Vergi muafiyeti olacak, iPhone alacağım diye bekleyen uyanıklar ise apışıp kaldılar maalesef 🙂. Bu ülkede neyin ne olacağı belli olmaz yarın bir kanun çıkarırlar; "yurt dışı cihazlar kayıtsız tamamen kapatılacak, kayıtsız kullanılamayacak" vs. diye, cihaz elinizde kalır. Temmuz zammından sonra IMEI ücreti düşükken yurt dışından yüzlerce iPhone getirip satış yapanların hepsinin elinde patladı telefonlar. Bu şekilde ticaret yapmaya çalışan birkaç kişi tanıyorum, şimdi kelepir fiyatına telefonları elden çıkarmaya çalışıyorlar. Kimse 30 bin ₺ verip cihaz kaydettirmekle uğraşmak istemiyor artık. 3 yıl aynı hat ve pasaporta işlenmiş olması da cabası.

Yeni konular

Geri
Yukarı