Yurt dışı pasaport kayıt süresine kadar?

Ersin Zor

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben ocak ayında yurt dışına çıkmıştım. Yurt dışı telefon alacağım. Kayıt ettirmek için günüm geçmiş mi oldu? Kayıt yapmadan 120 gün hakkımız olduğunu biliyorum. Sormak istediğim, benim yurt dışına çıkış 120 günü geçti. Herhangi bir telefonu pasaportuma kayıt ettirebiliyor muyum? Umarım anlatabilmişimdir.

Arkadaşlar, ben ocak ayında yurt dışına çıkmıştım. Yurt dışı telefon alacağım. Kayıt ettirmek için günüm geçmiş mi oldu? Kayıt yapmadan 120 gün hakkımız olduğunu biliyorum. Sormak istediğim, benim yurt dışına çıkış 120 günü geçti. Herhangi bir telefonu pasaportuma kayıt ettirebiliyor muyum? Umarım anlatabilmişimdir.

Soruyu doğru anladıysam yurt dışına çıktıktan sonra ne zamana kadar kayıt yaptırabilirim diye soruyorsanız, 1 yıl içinde yapabiliyorsunuz.

Biriniz 120 gün diyor biriniz 365 gün. Kafam karıştı.

120 gün kayıtsız kullanabilirsin. Daha sonrasında kaydını yaptırman lazım.

Soruyu doğru anladıysam yurt dışına çıktıktan sonra ne zamana kadar kayıt yaptırabilirim diye soruyorsanız, 1 yıl içinde yapabiliyorsunuz.

120 gün kayıtsız kullanabilirsin. Daha sonrasında kaydını yaptırman lazım.
Evet doğru anladınız. Teşekkür ederim :)

Yanlış bilgi
Biriniz 120 gün diyor biriniz 365 gün. Kafam karıştı
3. Pasaporta telefon işletme süresi

Pasaporta telefon işletme süresi, yurt dışından Türkiye'ye giriş yapılan tarihten itibaren 120 günü kapsıyor. Ülkeye adım attığınız ve pasaportunuza giriş damgası basıldığı tarihten ileriye doğru 120 gün içerisinde telefon kaydınızı yapmanız gerekiyor.2 Şub 2023

Link de gönderdim oradan sorgulayabilirsin.

"IMEI kaydı için kişiye ait yurda giriş yapılan belgenin son üç yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde kullanılmamış ve kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarih üzerinden 365 günlük hak düşürücü sürenin geçmemiş olması gerekmektedir."

Yeni konular

Geri
Yukarı