Yurt dışı Redmi Note 12 Pro cihazın hangi ülkeden olduğu nasıl anlaşılır?

Erocan3457

Decapat
Daha fazla  
Yurt dışı Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus 5G cihazımın modelin sonunda up yazıyor, bu hangi ülkeden olduğu anlamına geliyor acaba? Bir de NFC yok cihazda, acaba donanımda var mıdır? ROM attırsam NFC özelliğini kazanabilir miyim?

Screenshot_2024-04-28-23-40-34-813_com.android.settings.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu ne anlama geliyor hocam? Xiaomi'ye geçtim bilgim düştü😄

Eki Görüntüle 2184804
Cihazda bulunan rom ile alakalı olabilir veya IMEI atan kişi bootloader'ı kapatmış olabilir ki bunu yaptığını pek sanmıyorum. Oldukça mantıksız bir hareket olurdu çünkü. Bunu anlamanın en kolay yolu telefonu yeniden başlatmak ve açılış ekranında açık kilit logosu bulunup bulunmadığına dikkat etmek.

Cihazda bulunan rom ile alakalı olabilir veya IMEI atan kişi bootloader'ı kapatmış olabilir ki bunu yaptığını pek sanmıyorum. Oldukça mantıksız bir hareket olurdu çünkü. Bunu anlamanın en kolay yolu telefonu yeniden başlatmak ve açılış ekranında açık kilit logosu bulunup bulunmadığına dikkat etmek.
Açık kilit logosu fln yok

Hocam cihazınıza IMEI atılmamış. SIM kart başına 4 ay olmak üzere 8 aylık bir süre sonunda cihazınız aramalara kapatılacak. Bu sebeple IMEI silinme durumu bulunmuyor. Cihazınızın bootloader kilidini açabilirsiniz. Zaten halihazırda IMEI atmak için de bootloader açık olmalı. (IMEI atmak yasal bir işlem değildir.)

İkisinde de farklı şey yazıyor ama dediğiniz gibi sanırım peki IMEI yedeklemezsek ROM atma durumlarında vs. IMEI gideri mi? Kendim IMEI atabilir miyim?

Geri
Yukarı