Yurt dışından bilgisayar bileşenleri almak

Ruddys

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Amazon veya Newegg üzerinden anakart ve işlemci (kesin değil) almayı düşünüyorum. Daha önce bu siteler üzerinden alışveriş yapanlar yardımcı olabilir mi? Ödeme sırasında alınan Amazon için amazonglobal shipping tutarı ve Newegg için estimated vat inclusive tutarını ödedikten sonra herhangi bir gümrük/vergi sıkıntısı olur mu?

İyi günler. Amazon veya Newegg üzerinden anakart ve işlemci (kesin değil) almayı düşünüyorum. Daha önce bu siteler üzerinden alışveriş yapanlar yardımcı olabilir mi? Ödeme sırasında alınan Amazon için amazonglobal shipping tutarı ve Newegg için estimated vat inclusive tutarını ödedikten sonra herhangi bir gümrük/vergi sıkıntısı olur mu?

330 euroya ekran kartı almıştım Newegg üzerinden. DHL ile gümrüğe düştü. Sonrasında bana ulaştılar ve vekalet formu doldurdum. Bir danışman tüm gümrük işlemleriyle ilgilendi. DHL'e ekstra bir ödeme yapmadan 3-4 gün içinde ekran kartı elime geldi. Gümrük işlemlerinde de yardımcı oluyorlar. Ek bir ödemeye gerek kalmıyor.

330 euroya ekran kartı almıştım Newegg üzerinden. DHL ile gümrüğe düştü. Sonrasında bana ulaştılar ve vekalet formu doldurdum. Bir danışman tüm gümrük işlemleriyle ilgilendi. DHL'e ekstra bir ödeme yapmadan 3-4 gün içinde ekran kartı elime geldi. Gümrük işlemlerinde de yardımcı oluyorlar. Ek bir ödemeye gerek kalmıyor.

Peki bir fiyat sınırı var mı örnek olarak 500 doları geçerse ekstradan ödemem gereken bir vergi gibi.

Peki bir fiyat sınırı var mı örnek olarak 500 doları geçerse ekstradan ödemem gereken bir vergi gibi.

150 dolardan 1500 dolara kadar olanlarla ilgileniyorlardı fakat bunun limiti düşürülecekti en son. 750 dolara ya da 500 dolara düşmüş olabilir. Bu ücret sınırının üstüne geçince gümrük müşaviri ve noter işlemleri gerekiyor. Bayağı tuzlu bir maliyet oluyor bu sefer. Ayrıca depo bekletme ücretide alıyor DHL firması. Bu sebeple limiti aşmadan alışverişi yapabiliyorsanız yapın. Limitin ne kadar olduğuyla ilgilide maalesef bilgim yok. Araştırmak gerekiyor.

Fiyat farkına değecek mi?

Değeceğini düşünüyorum Akakçe üzerinden baktığımda en düşük fiyatı 15.800TL ve satıcıyı araştırdığımda pek olumlu yorumları yoktu. Arada 4870TL fark var bu farkın üzerine biraz ekleyerek daha iyi bir işlemci almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı