"Z" kuşağı neden bu kadar önemli olabilir?

Z Kuşağını ben 2'ye ayırıyorum
1: "Gerizekalılar"
2: "Kafasını Çalıstıran"
1.kategorideki bireylerden bir örnek vereyim
Okulumuzda okuyan bir arkadaş "Atatürkçüyüm diyor ama Atatürkçülüğün kelime anlamını dahi bilmiyor ama sorsan "Atatürkçü"
Bu arkadaşlar Türkiye'nin her bölgesinde var ama özellikle İzmir civarlarında çoğu kişi Atatürkçü ama Atatürkçülükle alakalari bile yok, maksat toplum önünde Atatürkçü bir birey gibi gözükmek.Bu kategorideki bireyler bir konu hakkında hiçbir şey bilmeden çok şey biliyorlarmiş gibi konuşurlar. Yanlış anlaşılmasın mesele sadece Atatürkçülük değil başka konularda bile araştırma yapmadan bağnazlık yapmalari.
Hayatlarını topluma göre yaşamaya çalışırlar.
2.Kategorideki bireyler bana göre daha sessiz en azından bir konu hakkında konuşmadan önce o konuda bilgi birikimi olması gerektiğini bilen insanlar. Bu bireyler zeki ya da ultra bilgili insanlar değiller sadece neyin ne olduğunu nerde ne yapmasını gerektiğini bilen insanlardır.
Bana göre Z kuşağı dediğim gibi 2 ye ayrılıyor bir grup araştırmaz hiçbir şey bilmez ama çok bildiklerini sanarlar.
Diğer grup daha akıllı ve davranışlarını bilen insanlardan oluşuyor.
2 grup birleştiğinde ortaya kaos ortamı çıkıyor. Z kuşağını bana göre ülkede sadece "oy" için dile getiriyorlar.
Bana kalırsa Z kuşağı dediğimiz kuşak başarılarıyla öne çıkmalı.
Bana kalırsa Atatürk'den geçinmek aşırı saçma, Moruk Atatürkçüyüm içki içiyorum laik'im. Açıkladığınız şey aynı yazdığım gibi yaş grubuna da ayırabilirsin. 15-20 20-30 gibi lakin arada istisnalar kesinlikle var. Genelleme yapmıyorum.

Bana kalırsa Atatürk'den geçinmek aşırı saçma, Moruk Atatürkçüyüm içki içiyorum laik'im. Açıkladığınız şey aynı yazdığım gibi yaş grubuna da ayırabilirsin. 15-20 20-30 gibi lakin arada istisnalar kesinlikle var. Genelleme yapmıyorum.
Dediğim gibi mesele sadece Atatürkçülük değil ama bizim ülkemizde herkes Atatürk ve Atatürkçülüğü maşa yapıyor.

Bahsettiğin kısım beyni olmayan tiktok kullanan tek hücreli canlılar. Burada arkadaşın bahsettiği, bitirecek olan kısım, çalışıp da bir şey elde edememiş insanlar. Genç yetişkin olarak tanımlanabilecekler.

Sayıları oldukça fazla ve çoğunluğu belli bir neslin mensubu örneğin. Dediğim gibi ekonomi asıl önemli olan noktadır burada. Çok değil 5 sene önce bile bir şekilde orta seviye bir bilgisayar ve iPhone almak bugünkü kadar zor değildi. 10 sene önce ise doların değer kaybı ve Türkiye ekonomisinin canlı olması ve asgari ücretli çalışan sayısının azlığıyla daha iyi bir ortam vardı. Z kuşağı o zaman oy verebilseydi yine 50% alacaktı hükümet.

Bir de şu yanılgıya düşüyor insanlar, eskiden diyorlardı "her 2 kişiden birisi hükümete oy vermiş, benim çevremde kimse yok". Z kuşağı da buna döndü, senin çevrendeki, senin gördüğün, seninle aynı ortamlarda bulunan Y, X, Z tüm kuşaklar aslında aynı. Diğer tarafı görmeyince herkesi aynı sanıyorlar.

Durum bana göre bundan ibaret, ekonomiden sonu gelecekse gelecektir. Yoksa siyaset manipülasyon üzerine kuruludur, her zaman kitleleri yönlendirecek şeyler bulunur.

Türkiye'yi Z kuşağında ki o zeki kafalar kurtaracak bence. Ama sayımız az çünkü Z kesiminin çoğu TikTok bağımlısı, sevgili işleriyle uğraşan, sabah aşkam oyun oynayan, her şeye körü körüne bağlanan tipler.

Önceki nesiller gibi dinle kandırılamayacak kadar bilgiyi öğrenebiliyorlar. Ümit vadeden tek kuşak, eskileri mezara gömebilecek kapasitedeler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4. videoda adam işsizlik yok veya ona benzer bir şey söylüyor (ilk baştaki adam) ardından iş arıyorum diyor. Gerçekten ilginç.

Moruk müslümanım karıya kıza namus bekçiliği yapıyorum sabahtan akşama kadar kahvede çay içiyom okey oynuyom cumadan cumaya namaza gidiyom ayakkabı çalıyom!

Son düzenleme:
Türkiye'yi Z kuşağında ki o zeki kafalar kurtaracak bence. Ama sayımız az çünkü Z kesiminin çoğu TikTok bağımlısı, sevgili işleriyle uğraşan, sabah aşkam oyun oynayan, her şeye körü körüne bağlanan tipler.
Z kuşağa hiç birşeye körü körüne bağlanmaz o eski kuşakların huyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı