Zorla bilgi almaya çalışan kişi nasıl şikayet edilir?

şahıs

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 1600 Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Asus rx 550 4gb gigabyte b450m -h wd10ezex , suv400s37240g
Meslek
öğrenci
Olay şu:

Sınıftaki bir arkadaşım sınıftaki başka birine şaka olarak bilgilerini çıkarmış. Ve ondan sonra gelip bana diyor ki DM'sini ver diye baskı yapıyor ben de bilmiyorum diyor sürekli olarak bana küfürlü ve aptal vb. şeyler yazmaya başladı sonra okula müdüre gidip şikayet edeceğim deyip korkutmaya çalışıyor. Müdür yardımcısına WhatsApp'tan yazdım ve bunun için yanıma gelmesin dedi. Ve bunun SS'sini alıp ona ilettim ve okula gelince yok olacaksın gibi şeyler söylüyor. Kanıtsız şekilde beni suçluyordu. Sizce CİMER'e şikayet edeyim mi? Elimde kanıtların hepsini SS'sini alıp çıktı aldım ve işaretledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıftaki bir arkadaşım sınıftaki başka birine şaka olarak bilgilerini çıkarmış

Bunu yapmak da büyük şerefsizlik. Umarım bir de kendinizi hacker gibi göstermemişsinizdir, 10 yaşındaki çocukların bile ulaşabildiği bilgiler.

Olaya gelince çocuk ne güzel haklı durumdayken sinirine yenilip kendini haksız duruma düşürmüş. CİMER'e şikayet ederseniz o da bilgilerini aldığınız için sizi şikayet eder ve muhtemelen siz çok daha zararlı çıkan taraf olursunuz. Bence çocuk yumuşayınca anlaşmaya çalışın.

Arkadaşın bir ergen polise veya siber suçlara şikayet edebilirsin. Bu aralar popüler oldu herkes milletin bilgisini çıkarıyor.
Aslında suç bunlarda da değil bu bilgiyi korumayanda.

Bildiğim kadarıyla arkadaşım e-Okul'dan bulmuş başka bir şey bilmiyorum ama bana baskı yapıyor. Gelmiş onu korumaya çalıştığın için sende suçlusun falan diyor.

Bunu yapmak da büyük şerefsizlik. Umarım bir de kendinizi hacker gibi göstermemişsinizdir, 10 yaşındaki çocukların bile ulaşabildiği bilgiler.

Olaya gelince çocuk ne güzel haklı durumdayken sinirine yenilip kendini haksız duruma düşürmüş. CİMER'e şikayet ederseniz o da bilgilerini aldığınız için sizi şikayet eder ve muhtemelen siz çok daha zararlı çıkan taraf olursunuz. Bence çocuk yumuşayınca anlaşmaya çalışın.

Bana iftira atıyor sayılır.

Arkadaşın bir ergen polise veya siber suçlara şikayet edebilirsin. Bu aralar popüler oldu herkes milletin bilgisini çıkarıyor.
Aslında suç bunlarda da değil bu bilgiyi korumayanda.

Hocam maalesef yanlış düşünüyorsunuz. Artık 3 yaşındaki çocukların bile bilgileri açıkta. Sadece ad soyadıyla sülalesine kadar herkesin bilgisini bulabiliyorsunuz. Bunun korumayla maalesef alakası yok. Tamamen verilerimizin hükümet tarafından korunamamasıyla alakalı.

Bildiğim kadarıyla arkadaşım e-Okul'dan bulmuş başka bir şey bilmiyorum ama bana baskı yapıyor. Gelmiş onu korumaya çalıştığın için sende suçlusun falan diyor.

Bana iftira atıyor sayılır.

Hocam yani iftira atıyor da adam ne yapsın arkadaşınız da keşke şaka yapmasaymış. Bazı kişiler bu konularda hassas oluyor, siz de biraz alttan alın. E-okuldan bulduysa çok bir şey bulmamıştır fakat bazı arkadaşlar bizim okulda da bu panelden verileri görüp millete şakayla karışıp bilgilerin elimde falan diye tehdit ediyor. Yanlış anlamayın siz de öylesiniz sandım.

Kusura bakmayın siz suçsuzmuşsunuz, ben beraber bilgisini aldınız sandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı