Zorla sünnet edilmek ve zorla askere gitmek yüzünden psikoloji bozulması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar kırılgan olmayın. Gençlik dönemi 1. dünya savaşına denk gelen kayıp kuşak bizlerden daha zor durumdaydı.

Hocam dediğim gibi çok bir şey kaybetmediniz. Zorunlu askerliğin içeriği maalesef iyi değil. Askerlik denen şey sevilerek yapılabilecek bir şey iken insanların gereksiz yere vakit kaybettirilip koşulsuz itaati şartlayarak askerlikten uzaklaştırıyor,soğutuyor. Özgür ruhlu bireysiniz, severim ben de özgür ruhlu olmayı. Rasyonel bakışla hayatında mantıklı kararlar alıp harekete geçerek ve bir yandan anın tadını çıkarak yaşam neşeni artırmaya bak. Tabi para da gerek. Para kazanmaya bak, borsa ve yatırım işlerine bakabilirsin. Hayat kısa,zaman geçiyor.

Bende bazen aynı sizin gibi düşünüyorum, sinirim bozuluyor kimsenin dur dememiş olması da üzüyor fakat fazla düşünüp kafada döngüye girmemek en doğrusu ayrıca pozitif düşünürseniz ileride erkek çocuğunuz olursa aynısını yapmayacaksınız.

Dinle alakası yok hocam sağlık olarak zararlarını öğrendikten sonra bir ömür kendimi eksik bedende hissetmeye başladım . Sünnetin Zararları - Turkish Forum
Dostum cinsel organının eti kesilmiş şu ana kadar bir zararını gördün mü? Tamamen psikolojik olarak etkilenmişsin hiçbir şey olmaz milyonlarca erkek sünnetli şu dünyada kime nolmuş yapma ya.

Sünnet çok faydalı bir uygulama Müslüman olun veya olmayın sağlık açısından güzel bir şey. Fakat zorunlu askerlik işi, aile terbiyesi almış güzel bakımlı bir çocuğa bağırıp çağırıp eski püskü tuvalet temizlemeye uğraştıran bana göre berbat bir uygulama. Türkiye gibi Orta Doğu'da geride kalmış bütün ülkelerde var ne yazık ki.

Asker konusunda haklısınız hocam ama sünnet ne alaka anlamadım 😃

Dostum cinsel organının eti kesilmiş şu ana kadar bir zararını gördün mü? Tamamen psikolojik olarak etkilenmişsin hiçbir şey olmaz milyonlarca erkek sünnetli şu dünyada kime nolmuş yapma ya.
En yüksek erotojen zevk hücrelerinin olduğu (milyonlarca özelleşmiş sinir hücresi ) yer kesildi. Yani hissin %90 ını kaybettim . Kime ne olmuş derken illa ölmemiz mi gerekiyor hayat kalitem çok yüksek oranda düşürüldü. Üstelik kendimi sağlam tam bir bedende hissetmiyorum zorla eksiltilmiş ve hatalı bir bedende hissediyorum.

En yüksek erotojen zevk hücrelerinin olduğu (milyonlarca özelleşmiş sinir hücresi ) yer kesildi. Yani hissin %90 ını kaybettim . Kime ne olmuş derken illa ölmemiz mi gerekiyor hayat kalitem çok yüksek oranda düşürüldü. Üstelik kendimi sağlam tam bir bedende hissetmiyorum zorla eksiltilmiş ve hatalı bir bedende hissediyorum.
Hissetmeye devam et o zaman hayatından %90 az zevk alacaksın asla mutlu olamayacaksın kardeşim. Asla. Bu hayata da bir daha gelemeyeceksin böyle öleceksin yaşamın bitti.

Bu kadar kırılgan olmayın. Gençlik dönemi 1. Dünya Savaşı'na denk gelen kayıp kuşak bizlerden daha zor durumdaydı.

Zamana göre değerlendirmek lazım hocam şu an 3. Dünya Savaşı çıksa göğüs göğüse çarpışma beklemeyin teknoloji gelişti savaşlar ekonomi ve teknolojik üstünlük üzerine. Asker sayısının pek bir önemi kalmadı, ki zaten bizim askerde aldığımız boş eğitimin pek bir önemi yok.

Bu kadar kırılgan olmayın. Gençlik dönemi 1. dünya savaşına denk gelen kayıp kuşak bizlerden daha zor durumdaydı.
Öyle bir kuşak var ki hayatında hep krizlere,savaşlara denk geldi. 1900 başlarında doğanlar mesela. Çocukluk,ergenliğinde 1.Dünya Savaşı. Gençliğinde Büyük Buhran.Olgunluk döneminde 2.Dünya Savaşı. Yaşlılığında da Soğuk Savaş ve nükleer kriz. Harbiden bu kuşak bambaşka.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı