Zotac GTX 1660 Super ekran kartı için monitör nasıl seçilmeli?

Daha fazla  
Elimde Zotac GTX 1660 Super var
İlk topladığım sistem ve elimdeki monitör çok kötü VGA çıkışlı fakat dönüştürücü ile HDMI girişine takıyorum, bildiğim kadarıyla bir adet DisplayPort var ve 2 çıkış daha var ama o iki çıkış ne işe yarıyor bilmiyorum; neye göre monitör seçmem gerekiyor?
VGA to DisplayPort yapıp HDMI olan bir monitör mü almalıyım yoksa DisplayPort çıkışlı bir monitör mü? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Elimde Zotac GTX 1660 Super var
İlk topladığım sistem ve elimdeki monitör çok kötü VGA çıkışlı fakat dönüştürücü ile HDMI girişine takıyorum, bildiğim kadarıyla bir adet DisplayPort var ve 2 çıkış daha var ama o iki çıkış ne işe yarıyor bilmiyorum; neye göre monitör seçmem gerekiyor?
VGA to DisplayPort yapıp HDMI olan bir monitör mü almalıyım yoksa DisplayPort çıkışlı bir monitör mü? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
HDMI kullanmanız daha uygun olacaktır. 1660 gibi bir kart için de 4K önermem. Zaten kart 4K oyun oynatacak bir kart değil. 165hz üstüne de para vermeye gerek yok bence bu kart için.

Elimde Zotac GTX 1660 Super var.

DisplayPort daha kullanılarak daha yüksek Hz seçeniğine ulaşılıyor. Ama bazı HDMI girişleride DisplayPort ile aynı Hz değerini verebiliyordu sanırım. Ama genelde atıyorum 165 Hz monitör o değeri DisplayPort ile veriyor ama sen HDMI'dan bağlarsan 120 Hz görüyorsun gibi bir durum var.

HDMI kullanmanız daha uygun olacaktır. 1660 gibi bir kart için de 4K önermem. Zaten kart 4K oyun oynatacak bir kart değil. 165Hz üstüne de para vermeye gerek yok bence bu kart için.

Peki HDMI alırsam ve şu anki VGA çıkışlı monitörü ikinci ekran olarak kullanmak istersem DisplayPort kısmına takmam gerek değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı