ZyXEL 11AX DX3200 modem alınır mı?

Emiko7

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, elimde 9 yıllık 5GHz bile olmayan eski bir modem var. 75Mbps internetim var ama son 4-5 gündür sürekli kopuyor ve 40-50Mbps anca veriyor kablolu bağlantıda bile. Bu sabah modem ve ağ ayarlarınız yapılmıştır diye mesaj geldi ve 3-4 saat hiç kopmadı ve normal hızımı almaya başladım ama son 1-2 saattir yine kopma ve yavaşlamalar başladı hatta artık kopma yok internet bağlantısı geldiği anda tekrar gidiyor hiç bağlanıyorum yani. Modemden kaynaklı olduğunu düşündüm ve modem arayışına geçtim. Türk Telekom'a Broadcom işlemcili modemleri çok öneriyorlar. Başlıkta yazdığım modem de Türk Telekom müşterilerine 960TL. Özellikleri hoşuma gitti en çok da Wi-Fi 6 olması. Sizce alınır mı? Yoksa 1000TL civarına başka önerileriniz var mı? Ürün linkini aşağıya bırakıyorum.

Merhaba arkadaşlar, elimde 9 yıllık 5GHz bile olmayan eski bir modem var. 75Mbps internetim var ama son 4-5 gündür sürekli kopuyor ve 40-50Mbps anca veriyor kablolu bağlantıda bile. Bu sabah modem ve ağ ayarlarınız yapılmıştır diye mesaj geldi ve 3-4 saat hiç kopmadı ve normal hızımı almaya başladım ama son 1-2 saattir yine kopma ve yavaşlamalar başladı hatta artık kopma yok internet bağlantısı geldiği anda tekrar gidiyor hiç bağlanıyorum yani. Modemden kaynaklı olduğunu düşündüm ve modem arayışına geçtim. Türk Telekom'a Broadcom işlemcili modemleri çok öneriyorlar. Başlıkta yazdığım modem de Türk Telekom müşterilerine 960TL. Özellikleri hoşuma gitti en çok da Wi-Fi 6 olması. Sizce alınır mı? Yoksa 1000TL civarına başka önerileriniz var mı? Ürün linkini aşağıya bırakıyorum.

Biraz daha para verip bunu alın;

Bu tip ZyXEL modemlerinden hep sorun çektim ben.

Dış görünüşü aynı modemi 9 yıldır kullanıyorum hocam. Attığınız modemde kopma sorunu yaşayan insanlar var çok içime sinmedi o model açıkcası.
Hocam yaklaşık 1 sene falan oluyor, FTP yoluyla ağır bir dosya atmaya çalıştığımda takıldı bir kere o kadar daha da hiç bir şey olmadı.

Hocam tavsiyem modemden para kısmamanızdan yana. Yaklaşık 3 yıl kadar önce ev değiştirme faslının ardından TP-Link Archer VC220-F3v almıştım fena değilmiş ya kafasında takılıyorduk. Sonrasında modemin bulunmadığı katta rezalet çekmesinden dolayı sisteme ek oalrak Mi AloT Router AC2350 aldım. Bu noktadan sorna farkettim ki: Bu *** modemlerinde wifi yayını çok önemli birşeymiş. Şuandaki sistemde internet sağlayıcısından gelen kablo tp-link'e sonrasında ise teknik ismi ile RJ45 kablosu ile MI çihaza bağladım. İki durumda da cihazların dibindeyken mobil cihazım ile test yaptığımda şu sonuçları görüyorum: tp-link 35-40 mbps ; MI 68-70 mbps. Bunun türkçe meali ise şudur: MI cihaz internete tp-link cihaz üzerinden çıkmasına rağmen daha iyi bir wifi yayını yapıyor.

Sonuç: 3 Yıldan beridir ev modemleri ile ilgilenmiyorum. Ancak bu tp-link denen meretten gerçekten de memnun olan kişiler yalnızca düşük fiyatından dolayı memnun olan kişiler. Naçizane tavsiyem birazcık bütçenize göre araştırma yapmanız. Bulduğunuz sonuçları buraya yazarsanız, gün içerisinde teknik detaylarını inceleyip size elimden geldiğince bilgi geri dönüşü sağlarım.

Hocam tavsiyem modemden para kısmamanızdan yana. Yaklaşık 3 yıl kadar önce ev değiştirme faslının ardından TP-Link Archer VC220-F3V almıştım fena değilmiş ya kafasında takılıyorduk. Sonrasında modemin bulunmadığı katta rezalet çekmesinden dolayı sisteme ek oalrak mi alot router AC2350 aldım. Bu noktadan sonra fark ettim ki: Bu *** modemlerinde Wi-Fi yayını çok önemli bir şeymiş. Şuandaki sistemde internet sağlayıcısından gelen kablo TP-Link'e sonrasında ise teknik ismi ile RJ45 kablosu ile mı çihaza bağladım. İki durumda da cihazların dibindeyken mobil cihazım ile test yaptığımda şu sonuçları görüyorum: TP-Link 35-40 Mbps; mı 68-70 Mbps. Bunun Türkçe meali ise şudur: Mı cihaz internete TP-Link cihaz üzerinden çıkmasına rağmen daha iyi bir Wi-Fi yayını yapıyor.

Sonuç: 3 yıldan beridir ev modemleri ile ilgilenmiyorum. Ancak bu TP-Link denen meretten gerçekten de memnun olan kişiler yalnızca düşük fiyatından dolayı memnun olan kişiler. Naçizane tavsiyem birazcık bütçenize göre araştırma yapmanız. Bulduğunuz sonuçları buraya yazarsanız, gün içerisinde teknik detaylarını inceleyip size elimden geldiğince bilgi geri dönüşü sağlarım.

Hocam bu attığım modem, Keenetic carrier DSL ve Tenda V12 arasında kaldım. Kafam hangisine eserse onu alırım büyük ihtimalle.

Hocam aşırı detaylı bir araştırma yapmadım ancak gördüğüm kadarıyla sinyal yayın bant genişlikleri aynı max. veri iletimi aynı. Ancak Keenetic olan modem VDSL2 destekliyor. Ancak Tenda markalı cihaz bu teknolojinin bir muadilini destekliyor ve spesifik olarak VDSL2'yi destekliyoruz benzeri bir tabir kullanılmamış. Satış stratejisi olduğunu düşünüyorum şahsen.

Sonuç olarak: Keenetic verdiğiniz seçenekler arasında önde olan arkadaştır. Ek olarak gözde geçirmek isterseniz diye teknik özellikleri oldukça yakın olan bir diğer seçenek ise; tp-link archer VR300 V1.20, kullanmadığım, yorumlarını inceleyerek karar verebileceğiniz bir seçenektir.

tp-link önermediğimi söylemiştim ancak ne kadar tp-link'in aksine daha şeffaf bir bilgi sağlasa da (tp-link modemin işlemci ve bellek bilgilerini vermiyor) keenetic gibi çok bilinmeyen markaların tüm teknoloji ürünlerindeki genel sorunu yazılım tarafı kolay olmamasında dolayı saf gücü olan donanımlara rağmen belirli noktalarda geri kalmaları yaygındır.

Hocam aşırı detaylı bir araştırma yapmadım ancak gördüğüm kadarıyla sinyal yayın bant genişlikleri aynı max. veri iletimi aynı. Ancak Keenetic olan modem VDSL2 destekliyor. Ancak Tenda markalı cihaz bu teknolojinin bir muadilini destekliyor ve spesifik olarak VDSL2'yi destekliyoruz benzeri bir tabir kullanılmamış. Satış stratejisi olduğunu düşünüyorum şahsen.

Sonuç olarak: Keenetic verdiğiniz seçenekler arasında önde olan arkadaştır. Ek olarak gözde geçirmek isterseniz diye teknik özellikleri oldukça yakın olan bir diğer seçenek ise; tp-link archer VR300 V1.20, kullanmadığım, yorumlarını inceleyerek karar verebileceğiniz bir seçenektir.

tp-link önermediğimi söylemiştim ancak ne kadar tp-link'in aksine daha şeffaf bir bilgi sağlasa da (tp-link modemin işlemci ve bellek bilgilerini vermiyor) keenetic gibi çok bilinmeyen markaların tüm teknoloji ürünlerindeki genel sorunu yazılım tarafı kolay olmamasında dolayı saf gücü olan donanımlara rağmen belirli noktalarda geri kalmaları yaygındır.
Teşekkür ederim hocam herşey için elinize sağlık.

Geri
Yukarı