Çözüldü ZyXEL DX3300-T1 modemde DNS nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

realchavo

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi ZyXEL DX3300-T1 modeme sahibim ve TurkNet kullanıcısıyım, modem üzerinden DNS adresi değiştirmek istiyorum fakat bir türlü nereden değiştireceğimi bulamadım. İnternet üzerinden de biraz araştırdım fakat bir sonuç elde edemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
DNS sunucusu kısmına gel aşağıdaki statik DNS adresini kullanı seç istediğin DNS adresini gir internet gidebilir uygula de internet gidebilir 2 dk bekle olmazsa haber ver.
DNS sunucusu kısmına gel aşağıdaki statik DNS adresini kullanı seç istediğin DNS adresini gir internet gidebilir uygula de internet gidebilir 2 dk bekle olmazsa haber ver.
Böyle yaptım hocam, IPv6 için de DNS eklememe gerek var mı?
1714825531848.png

DNS ayarı Wi-Fi ile alakası yok hocam Wi-Fi'de sorun yoksa böyle kalsın Wi-Fi ayarı DNS ile göremediğin bazı sitelere girebilirsin.

DNS ayarı Wi-Fi ile alakası yok hocam Wi-Fi'de sorun yoksa böyle kalsın Wi-Fi ayarı DNS ile göremediğin bazı sitelere girebilirsin.
Hocam bu konuyu açmamın sebebi bilgisayarı formatlamadan önce VPN kullanmadan direkt yasaklı sitelere girebiliyordum, formattan sonra giremeyince böyle bir konu açayım dedim ve sorunumu çözdünüz. Bunun aynısını nasıl telefona uygulayabilirim?

Modemden değiştirdiğin için otomatik telefondada DNS değişmiş oluyorsun zaten test edebilirsin.

Yani sen şu anda modeme bağlı bütün cihazların DNS ayarını değiştirmiş oldun.

Modemden değiştirdiğin için otomatik telefondada DNS değişmiş oluyorsun zaten test edebilirsin.

Yani sen şu anda modeme bağlı bütün cihazların DNS ayarını değiştirmiş oldun.
Öyleyse sağolun hocam yardımcı olduğunuz için, gereksiz soru sorup kafanızı şişirdiysem kusuruma bakın. Tekrardan yardımlarınız için sağolun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı