ZyXEL VMG3625-T50b IPv6 testte görünmüyor

Üsttekini kullanıyorum Vodafone çek cumhuriyeti olanı.
Güncelleme de sizde hata verecektir öncelikle bu işlemi yapmanız gerekli.
PuTTY programını buradan indirin. Programı açın, modemin IPS'ini yazın ve sağdan telneti seçip Open'a basın.

Eki Görüntüle 1299274

Açılan pencereden modemin önce kullanıcı adını yazıp Enter'a basın. Daha sonra şifrenizi yazın ve Enter'a basın. Şifre yazarken karakterler gözükmeyecektir sorun etmeyin.

En son zysh> karşısına zycli fwidcheck off yazıp Enter'a basın.
Programı kapatıp Firmware güncellemesini yapabilirsiniz.

Tüm sorumluluk size aittir.
Eki Görüntüle 1299275

Peki herhangi bir sorun oluştumu sizde.

Peki herhangi bir sorun oluştumu sizde.

Hayır oluşmadı ancak %1 ihtimal olsa da güncelleme sonrası olabiliyor.
2 modelin de yazılım tabanı ve donanım hemen hemen aynı olmasına rağmen bu iki modemin bellek modülleri farklıdır ve bu yazılımı VMG3625-T50B model modemlere yüklediğinizde kullanıcı verilerini depoladığı bellekten yüklenen yazılıma aktaramadığı için modemin kullanıcı girişleri silinmektedir ve kullanıcı ne kendi belirlediği modem arayüz şifresi ne de fabrika ayarı arayüz şifresi ile giriş yapamıyor bu da modemi kullanılmaz hale getiriyor bunun sonucunda servis yolu görünüyor.
Başka forumda 1 kişi daha denemiş sorun yok.

Hayır oluşmadı ancak %1 ihtimal olsa da güncelleme sonrası olabiliyor.
2 modelin de yazılım tabanı ve donanım hemen hemen aynı olmasına rağmen bu iki modemin bellek modülleri farklıdır ve bu yazılımı VMG3625-T50b model modemlere yüklediğinizde kullanıcı verilerini depoladığı bellekten yüklenen yazılıma aktaramadığı için modemin kullanıcı girişleri silinmektedir ve kullanıcı ne kendi belirlediği modem arayüz şifresi ne de fabrika ayarı arayüz şifresi ile giriş yapamıyor bu da modemi kullanılmaz hale getiriyor bunun sonucunda servis yolu görünüyor.
Başka forumda 1 kişi daha denemiş sorun yok.

Merhaba şimdi yükledim fakat test yaptığımda IPv6 yok gözüküyor yine.
Merhaba şimdi yükledim fakat test yaptığımda IPv6 yok gözüküyor yine.

Tamamdır sorunum çözüldü IPv6 dünyasına bende katıldım çok teşekkürlerimi iletirim.☺️

Ben hala kullanamıyorum IPv6'yı.
TürkNet'e destek kaydı açıp IPv6 tanımlandığı halde kullanamıyorum diyorum. Modem arayüzüne girip oradan IPv6 olarak değiştirebilirsiniz diye cevap verip konuyu kapatıyorlar, zaten arayüze girip değiştirdim diyorum yine aynı cevabı verip kapatıyorlar. Yardımcı olacak biri yok mu ya.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül

Son düzenleme:
TürkNet'e destek kaydı açıp IPv6 tanımlandığı halde kullanamıyorum diyorum. Modem arayüzüne girip oradan IPv6 olarak değiştirebilirsiniz diye cevap verip konuyu kapatıyorlar, zaten arayüze girip değiştirdim diyorum yine aynı cevabı verip kapatıyorlar. Yardımcı olacak biri yok mu ya.
Belki modeminiz desteklemiyordur. Tüm ayarları yaptım demişsiniz. Ben kendi modemimle ayarlamam 10 dakika sürmedi.

Zyxel VMG3625-T50B modem kullanıyorum
Buz konudaki son masaja bakın hocam, sorun modemde demiş. Türk net modemi değiştirmiş ve sorun düzelmiş.

Buz konudaki son masaja bakın hocam, sorun modemde demiş. Türk net modemi değiştirmiş ve sorun düzelmiş.

Modemi TürkNetten almadım ben Vatandan aldım.

Merhabalar, destek kayıt numaranızı benimle paylaşır mısınız?

Geri
Yukarı