2 yıllık ASUS laptopun macunu değişmeli mi?

Yadof

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMING F15 Laptop:

Ekran Kartı - Nvidia GeForce GTX 1650 GDDR6 4GB 128 Bits

İşlemci - Intel Core i5 10300H 2.50GHz

Ana Kart - FX506LHB

RAM - (Bilinmeyen) 8GB DDR4 RAM

RAM 2 - Corsair 16GB DDR4 RAM

Depolama - Micron 2210 512GB M2 SSD

Depolama 2 - Samsung 980 1TB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım ASUS'un oyuncu laptopu ve 2 yılı doldurdu. Laptop ilk alındığından beri ortalama olarak 75-85 derece arası çalıştı ve 8 saat açık kullanıldı. Kullandığım sürenin (2 yıl) %95'inde Turbo modda çalıştı. Son günlerde bazı ayarları değiştirerek ortalama ısıyı 45-50 dereceye kadar düşürdüm. Bu durumda termal macunu değiştirmeli miyim?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım ASUS'un oyuncu laptopu ve 2 yılı doldurdu laptop ilk alındığından beri ortalama olarak 75-85 derece arası çalıştı ve 8 saat açık kullanıldı, laptop kullandığım sürenin (2 yıl) %95'inde Turbo modda çalıştı. Son günlerde bilgisayarda bazı ayarları değiştirerek ortalama ısıyı 50 dereceye kadar düşürdüm. Bu durumda termal macunu değiştirmeli miyim?

2 yıl içinde hiç açılıp tozu alınıp termal macun değişimi yapılmadı mı gerçekten?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım ASUS'un oyuncu laptopu ve 2 yılı doldurdu laptop ilk alındığından beri ortalama olarak 75-85 derece arası çalıştı ve 8 saat açık kullanıldı, kullandığım sürenin (2 yıl) %95'inde Turbo modda çalıştı. Son günlerde bazı ayarları değiştirerek ortalama ısıyı 50 dereceye kadar düşürdüm. Bu durumda termal macunu değiştirmeli miyim?
Siz yine düzenli bakımını yapın. Aman dikkatli olun.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım ASUS'un oyuncu laptopu ve 2 yılı doldurdu laptop ilk alındığından beri ortalama olarak 75-85 derece arası çalıştı ve 8 saat açık kullanıldı, kullandığım sürenin (2 yıl) %95'inde Turbo modda çalıştı. Son günlerde bazı ayarları değiştirerek ortalama ısıyı 50 dereceye kadar düşürdüm. Bu durumda termal macunu değiştirmeli miyim?
90-80 dereceyi geçmemeli bir kaç ay daha bekleyin ondan sonra sürersiniz.

Siz yine düzenli bakımını yapın. Aman dikkatli olun.

Tamircilere ve bakım yapanlara çok güvenemediğim için hiç bakım yaptırmadım. Sadece 1 ay önce ekstra RAM ve SSD yükseltmesi yapmak için arka kapağı açtığımda fanları tamamen ve sökmeden göründüğü kadar havalandırma bloğunu temizledim.

Tamircilere ve bakım yapanlara çok güvenemediğim için hiç bakım yaptırmadım. Sadece 1 ay önce ekstra RAM ve SSD yükseltmesi yapmak için arka kapağı açtığımda fanları tamamen ve sökmeden göründüğü kadar havalandırma bloğunu temizledim.
Tekrardan ısı testi yapın ve sonuçları ss olarak buraya atın. Eğer 70-60 falansa sürmene gerek yok israf.

Tekrardan ısı testi yapın ve sonuçları SS olarak buraya atın. Eğer 70-60 falansa sürmene gerek yok israf.

Bilgisayarın genel ısısını mı yoksa parçaların ısısını mı atayım?

Geri
Yukarı