4K için RTX 4080 Super ve i5-11600K darboğaz yapar mı?

HUMAN0123

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Yakın bir dönemde 4K Samsung 120Hz TV alma fırsatım oldu. Fakat sistemim 4K'da yeterli performansı göstermiyor maalesef. RTX 3060 - i5-11600K bir sistem kullanıyorum 4K oyunculuk için (genellikle hikaye odaklı, yüksek grafikli oyunlar oynarım) uygun bir sistem değil takdir edersiniz. Sadece ekran kartı değişimi yapmak istiyorum almışken iyi bir ekran kartı almak istiyorum. RTX 4080 Super modelini düşünüyorum. Fakat işlemci ve PSU değişimi şart mı bilgi almak istedim sizlerden. 750W kaliteli bir PSU var elimde ASUS marka. Darboğaz kesinlikle olacaktır derseniz. Mecburen değişim yoluna gideceğim, işlemci, RAM, PSU ve anakartta. Teşekkürler.

Yapmaz. 4K'da rahat oynarsın.

Yapmaz. Ben 7800x3D'ye geçmeden önce 5900X ile kullanıyordum. Benzer tekli çekirdek skorları var. Frame Gen darboğazı zaten özellikle yok ediyorç rahat rahat kullanırsın. Ben 800W PSU ile kullanıyorum 750W size sorun çıkarmayacaktır. 4080 Super modellerinde kendi kullandığım 4080 Super sg modelini öneririm. RGB önemli değil derseniz 1000TL daha ucuza birebir aynı fakat RGB bulundurmayan st modeli var. Soğutma performansı harika bir kart. S tier bir 4080 Super zaten.

Yapmaz. Ben 7800x3d'ye geçmeden önce 5900x ile kullanıyodum. Benzer tekli çekirdek skorları var. Frame gen darboğazı zaten özellikle yok ediyorç Rahat rahat kullanırsın.
PSU'dada değişim yapmama gerek yok değil mi? 750W yeterli olur mu RTX 4080 Super için?

Yapmaz. Ben 7800x3D'ye geçmeden önce 5900X ile kullanıyordum. Benzer tekli çekirdek skorları var. Frame Gen darboğazı zaten özellikle yok ediyorç rahat rahat kullanırsın. Ben 800W PSU ile kullanıyorum 750W size sorun çıkarmayacaktır. 4080 Super modellerinde kendi kullandığım 4080 Super sg modelini öneririm. RGB önemli değil derseniz 1000TL daha ucuza birebir aynı fakat RGB bulundurmayan st modeli var. Soğutma performansı harika bir kart. S tier bir 4080 Super zaten.
Teşekkürler, anladım.

Bende o modeli düşünüyorum zaten şu an için. Teyit etmiş oldum yeterli olduğunu teşekkürler.

750W yeterli olur.
Hocam hızlı cevap için teşekkürler.

Bende o modeli düşünüyorum zaten şu an için. Teyit etmiş oldum yeterli olduğunu teşekkürler.

Hocam hızlı cevap için teşekkürler.

Ne demek başka bir sorunuz olursa yazabilirsiniz genel olarak hep aktifim.

Ne demek başka bir sorunuz olursa yazabilirsiniz genel olarak hep aktifim.
Efe hocam merhabalar, pazar günü RTX 4080 Super konusunda karar vermiştim fakat görüşünüzü almak istedim bir konu daha olacak. NVIDIA RTX 4080 Super ile AMD RX 7900 XTX arasında tercih yapacağım ve yarın siparişi vereceğim. 7900 XTX 37.699 TL'ye bulabiliyorum, RTX 4080 Super ise en ucuz 42.000-43.000 TL'ye bulabiliyorum. Bu ciddi fiyat farkına rağmen siz olsanız benim durumumda RTX 4080 Super modelini mi yoksa RX 7900 XTX'imi tercih ederdiniz? Eğer RX 7900 XTX işimi görürse 4K'da (sadece gaming amaçlı) hiç RTX 4080 Super için zorlamayım bütçemi. Görüşünüzü merak ediyorum bu konuda.

4K için işlemci uygun, RTX 4080 Super zorlasa da tercih edin, DLSS ve RTX farkı bir yana monitör ve televizyonlarda uyumluluk açısından da daha iyi. Bazı ekranlarda HDR bugları olabiliyor AMD GPU'larda. Nadir bir şey elbette ama denk gelirse al, sat biraz uğraştırabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı