5 ayda kol büyümemesi normal mi?

remielimanyagı

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 15 yaşındayım. 5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Bana verilen program 1. gün göğüs biceps triceps 2. gün omuz sırt bacak antrenmanlarını hiç aksatmadan yapmama ve yeterince bazen de çok fazla yememe rağmen kolum 1 cm bile büyümedi. Hareket formlarım 1 cm büyümeyi bile engelleyecek kadar kötü değil gayet doğru yapıyorum. Boyum 1.80 kilom 65 1 kilo falan alabilimişimdir başlangıçtan itibaren. Bunun nedeni genetik midir? Okul vsden dolayı kendimi tam dinlenemiyormuş gibi hissediyorum ve sürekli esniyorum fakat yeterince uyuyorum kan değerlerim normal ve overtraining yapmıyorum 4 gün spora gidiyorum yardım edin.

Kilo alamazsan kasta gelişmez tek sebebi bu. Yeterli miktarda yemiyorsun demek ki.

Abicim 500 Gr döner yedim geçen akşam öğününde ondan önceki gün 3 şiş lavaşlı tavuk yedim yiyebildiğimi yiyorum 65 kiloda daha ne yemeliyim hem kas sadece yemeye bağlı değilki. Kalori fazlalığı oluşturmadan bile kolumun 5 ayda 6 7 cm büyümesi gerekmezmi

Abicim 500 Gr döner yedim geçen akşam öğününde ondan önceki gün 3 şiş lavaşlı tavuk yedim yiyebildiğimi yiyorum 65 kiloda daha ne yemeliyim hem kas sadece yemeye bağlı değilki. Kalori fazlalığı oluşturmadan bile kolumun 5 ayda 6 7 cm büyümesi gerekmezmi
Yeterli değil. Hayır kalori fazlası oluşturmadan ve kilo almadan kolun 1 cm bile zar zor oynar. Geçen günden bahsediyorsun kas geliştirmek istiyorsan her gün 3000 kalori alman gerekir boy ve kilonu baz aldığımızda.

Size bu bilgileri kim vermiş bilemem ama ağır salladığı ve bilgisiz olduğu belli. Kas gelişimi için antrenmandan çok beslenme önemli. Ağırlık kaldırmak kas geliştirmek için tek başına yetersiz. Beslenme/uyku/antrenman üçünün de birbiriyle önemli bağlantısı var.

2 ay dediğim şekilde bir düzen kurun günlük proteinini kalorini karşılamaya çalış. 5 ayda göremediğin gelişiminin birazını 2 ayda bile görürsün. Kalori İhtiyacını Hesapla - Fit Yemek buradan kalorini hesapla, günlük alman gereken proteini karbonhidratı olduğu kadar almaya çalış.

Eğer kas geliştirmek bu kadar basit olsaydı kimse bulk dönemine girmezdi, yemek yemeden bile vücut yapardı. Yemek yemeden vücut yapabilen kimse var mı? hayır yok, ilaçlılar bile gerekli kas kütlesine ulaşmak için beslenmeyi en üst düzeyde tutuyor.

Son düzenleme:
Yeterli değil. Hayır kalori fazlası oluşturmadan ve kilo almadan kolun 1 cm bile zar zor oynar. Geçen günden bahsediyorsun kas geliştirmek istiyorsan her gün 3000 kalori alman gerekir boy ve kilonu baz aldığımızda.

Size bu bilgileri kim vermiş bilemem ama ağır salladığı ve bilgisiz olduğu belli. Kas gelişimi için antrenmandan çok beslenme önemli. Ağırlık kaldırmak kas geliştirmek için tek başına yetersiz. Beslenme/uyku/antrenman üçünün de birbiriyle önemli bağlantısı var.

2 ay dediğim şekilde bir düzen kurun günlük proteinini kalorini karşılamaya çalış. 5 ayda göremediğin gelişiminin birazını 2 ayda bile görürsün. Kalori İhtiyacını Hesapla - Fit Yemek buradan kalorini hesapla, günlük alman gereken proteini karbonhidratı olduğu kadar almaya çalış.

Eğer kas geliştirmek bu kadar basit olsaydı kimse bulk dönemine girmezdi, yemek yemeden bile vücut yapardı. Yemek yemeden vücut yapabilen kimse var mı? Hayır yok, ilaçlılar bile gerekli kas kütlesine ulaşmak için beslenmeyi en üst düzeyde tutuyor.

Fit yemek bana 3200 kalori ve 114 gram protein almamı söylüyor fakat ben her gün 114 gram proteini nasıl karşılıyacağım her gün et yiyecek kadar param yok. Okul kantininde bir tabldot yemek veriyorlar kalori yok protein yok.

Fit yemek bana 3200 kalori ve 114 gram protein almamı söylüyor fakat ben her gün 114 gram proteini nasıl karşılıyacağım her gün et yiyecek kadar param yok. Okul kantininde bir tabldot yemek veriyorlar kalori yok protein yok.
Hocam hepsini karşılayacaksın diye bir kural yok, olduğu kadar imkanın yettiği kadar. Ucuz protein kaynakları bolca var günde 500 gr (1 paket) makarna yesen hem karbonhidrat birazda protein almış olursun. Fıstık ezmesi, yulaf vb. süte karıştırıp shake yaparsın içersin. Ben sana sadece neden gelişmediğini anlattım kısaca, çoğumuz benzer sorunları yaşıyoruz iş güçten yemeğe fırsat kalmıyor. Yine sen sporunu yap olduğu kadarda yemeğini ye fakat aman aman bir gelişim bekleme. Önemli olan zaten bu sporu severek yapmak, vaktin ve imkanın olunca beslenmeyi de düzgün yaparsın.

Hocam hepsini karşılayacaksın diye bir kural yok, olduğu kadar imkanın yettiği kadar. Ucuz protein kaynakları bolca var günde 500 gr (1 paket) makarna yesen hem karbonhidrat biraz da protein almış olursun. Fıstık ezmesi, yulaf vb. süte karıştırıp shake yaparsın içersin. Ben sana sadece neden gelişmediğini anlattım kısaca, çoğumuz benzer sorunları yaşıyoruz iş güçten yemeğe fırsat kalmıyor. Yine sen sporunu yap olduğu kadar da yemeğini ye fakat aman aman bir gelişim bekleme. Önemli olan zaten bu sporu severek yapmak, vaktin ve imkanın olunca beslenmeyi de düzgün yaparsın.

Aga 1 paket makarna proteinin yarısını kalorininde yarısını karşılıyor kabataslak. 1 paket makarnadan 6 7 tabak makarna çıksa ben onu yedikten sonra daha 1500 kalori 50 gram protein kalıyor. Ben onu hangi ara yiyebilirim. Şu an saat 9, 3 tabak makarna yiyebildim. Okula falan da 2 tabak götürsem geriye 2 tabak daha makarna kaldı.

Kardeşim seni üzmek istemiyorum ama nasıl kilo vermek için kalori açığı oluşturman lazımsa kilo almak içinde fazla yemen lazım senin 65 kilodan 6-7 ayda 70-73 kilo aralığına çıkman lazımki anca gelişimi görmeye başla.

Aga 1 paket makarna proteinin yarısını kalorininde yarısını karşılıyor kabataslak. 1 paket makarnadan 6 7 tabak makarna çıksa ben onu yedikten sonra daha 1500 kalori 50 gram protein kalıyor. Ben onu hangi ara yiyebilirim. Şu an saat 9, 3 tabak makarna yiyebildim. Okula falan da 2 tabak götürsem geriye 2 tabak daha makarna kaldı.
Makarnayı yağsız hesaplama, 2 kaşık ayçiçeği yağı koysan 250 kalori de oradan 2000 kaloriyi geçer. Makarnanın 100 gramı 360 kalori falan zaten 1 paketi 1800 kalori civarı yapıyor. Geriye 1000 kalori kalıyor çok kolay karşılanır, en basiti evde tavuk vb. yapamıyorsan döner al. Ayrıca fıstık ezmesi, ceviz, muz kolay kalori kaynakları.

Yeni konular

Geri
Yukarı