7.1 kulaklık farkları nelerdir?

Fernandotores

Hectopat
Bu 7.1'lerin farkı nedir? Hangisi daha iyidir?

IMG_20240502_110051_084.jpg

Bu 7.1'lerin farkı nedir? Hangisi daha iyidir?

Eki Görüntüle 2184411

Görkemynin dediğine katılıyorum, diğerlerini deneyimlemedim ama DTS headphone X güzel 7.1 sesi veriyor ama testte güzel çalışıyordu. Gerçekten 7.1 destekli film varsa açabilirsin, onun harici müzik ve oyunlarda kullanmanı tavsiye etmem.

En iyisi 7.1'dir. Çevresel ses olarak da geçer. Aslında oyunlarda pek bir işe yaradığı söylenemez ama bazı sayılı film ve dizilerde güzel oluyor.

Aslında iyi oluyor, ya da ben Windows'un kini kullandığım için iyi geliyor bilmiyorum.

Görkemynin dediğine katılıyorum, diğerlerini deneyimlemedim ama DTS headphone X güzel 7.1 sesi veriyor ama testte güzel çalışıyordu. Gerçekten 7.1 destekli film varsa açabilirsin, onun harici müzik ve oyunlarda kullanmanı tavsiye etmem.

Ben oyunlar için merak ediyorum 7.1i

Oyun o bu derseniz şu yazımı okuduktan sonra alın derim. Şu ana kadar dinlediğim tüm 7.1'ler sadece biraz sahne, derinlik ekliyor, bunu da sesleri karıştırarak biraz daha uzaktan vererek yapıyor.

İlle de açayım ben dersen Dolby ve DTS desteklilere bak.

Oyun o bu derseniz şu yazımı okuduktan sonra alın derim. Şu ana kadar dinlediğim tüm 7.1'ler sadece biraz sahne, derinlik ekliyor, bunu da sesleri karıştırarak biraz daha uzaktan vererek yapıyor.

İlle de açayım ben dersen Dolby ve DTS desteklilere bak.

Anladığım kadarıyla 7.1 oynunlarda yön tayini konusunda bahsedildiği kadar etkili değil. Benim anlamadığım şey çok da iyi olmayan 7.1 kulaklıkların incelemeleri yapılırken bile ilk cümle şu "- 7.1 destekli yani oyunda adamın nereden geldiğini anlıyorsunuz" ya zaten normal stereo kulaklıklarda da belli bir seviye ses kasılıyor. Madem bu 7.1 olayı oyunlarda bu kadar iyi değil insanlar neyini övüyor anlamadım. İncelemenizi de okudum, gayet güzel olmuş. Kulandığınız kulaklıklar da fena kulaklar değil yani bu kulaklıklar da bile böyleyse 7.1'i pek takmayacağım.

Anladığım kadarıyla 7.1 oynunlarda yön tayini konusunda bahsedildiği kadar etkili değil. Benim anlamadığım şey çok da iyi olmayan 7.1 kulaklıkların incelemeleri yapılırken bile ilk cümle şu "- 7.1 destekli yani oyunda adamın nereden geldiğini anlıyorsunuz" ya zaten normal stereo kulaklıklarda da belli bir seviye ses kasılıyor. Madem bu 7.1 olayı oyunlarda bu kadar iyi değil insanlar neyini övüyor anlamadım. İncelemenizi de okudum, gayet güzel olmuş. Kulandığınız kulaklıklar da fena kulaklar değil yani bu kulaklıklar da bile böyleyse 7.1'i pek takmayacağım.

Pazarlama ve reklam. Siz o kanalların para verip incelediğini mi sanıyorsunuz?

Ürün gönderiliyor, reklam için ücreti ödeniyor, parayı alan içerik üreticisi de ona göre öve öve bir yorum yapıyor.

Oyun kulaklıkları da çöp gözümde, sağlam bir kulaklık > herhangi bir oyuncu kulaklığı.

7.1'e satılma güzel kaliteli ses veren bir kulaklık al yoluna devam et. Alma kriterin 7.1 olmasın, çoğu USB ile bağlanan cihazda 7.1 var.

Elimdeki DAC ile 7.1 açabiliyorum. Uygulamasında crossfeed olarak karşıma çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı