7000 TL'ye RTX 3080 için işlemci önerisi

Bütçe
7000
Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
RTX 3080 içinmin 7 sene rahatça 4K oyunlarda kullanabileceğim işlemci ne olmalı?
İndirim girdikçe alıyorum parçaları ikisi arasında 2.5 bin fark var.
i5 - 3080 sistemlere bakıyorum gayet güzel akıcı oynatıyor.
Hangisini önerirsiniz?
Sağlam indirim girer ise alacağım yoksa yılbaşından sonraki ay ancak alabilirim.
Gerçi Intel Core i5-13600K piyasaya çıkacak ama ne zamana hangi fiyatla çıkar bilinmez, yine 7 bine çıksa alınır da bilemiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Almayı planladığınız anakart ilk mesajda attığınız işlemcileri desteklemiyor hocam. Eğer attığınız anakarta uygun bir işlemci almayı planlıyorsanız i9 10850K işinizi fazlasıyla görecektir.

Henüz almadım sadece ekran kartı var elimde.
Ama evet Intel almayı planlıyorum.
Şu anakartı:

Alacağınız anakart yanlışım yoksa işlemci Overclock'una desteği yok. O yüzden k serisi bir işlemci almak mantıksız oluyor onun yerine F serisi bir işlemci bakmanız daha iyi olur.

henüz almadım sadece ekran kartı var elimde
ama evet intel almayı planlıyorum
şu anakartı :
O anakart uyumlu değil. 12. nesil için H610 / B660 / Z690 bir anakart bakmanız gerekiyor (12xxx).
İşlemci olarak 12700K ile 5800x arasında 2000tl fark var. 5800X alabilirsiniz.
Anakart (5800x için);

Eğer ekran kartını oyun için alacaksan RTX yerine XFX Speedster SWFT 319 RX 6900 XT CORE RX-69XTAQFD9 256 Bit GDDR 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe almanı öneririm. @messinicocugu @Emma Stone

4k için öncelikle öyle aham şaham bir işlemciye ihtiyacınız yok. 12400f veya 5600x işinizi görecektir. Ama bütçem var yüksek işlemci istiyorum derseniz 5800x önerebilirim.

Şahsen şu ana kadar yaptığım araştımalarda bana en sıcak gelen i5 12600K
AMD Ryzen tarafına pek bakmadım açıkçası onlar da sağlam diyorlar ama
Bilemiyorum
R7 5800X işlemci alınabilecek en sağlam ve F/P olarak da en iyisi mi diyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı