Ailemden bilgisayar istemeli miyim?

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
7. sınıfın sonlarından beri iyi bir oyuncu bilgisayarımın olmasını istiyorum. Şu an 10'a geçeceğim ve değişen bir şey yok. Maddi durumumuz iyi çok şükür; evimiz, arabamız var fakat hiçbir zaman ailemden pahalı bir şey istemedim, isteyemedim. Birinci sınavlardan sonra istemeyi düşünüyorum ama ablam üniversiteyi tam burslu kazanamadığı için (ilk senede 25k, daha sonralarda 45k) pek üstlerine gitmek istemiyorum.

Programlamayla uğraştığım içinde bu laptopta IDE açıkken bile fena kasıyor.

Bazı arkadaşlar "çalış" diyecekler, bende çalışmak istedim. Tanıdığım esnaf vs. olmadığından babama danıştım. Babam "bakarız" gibisinden bir şey söyledi ama ne iş buldu ne de başka bir şey. Para biriktirme mevzusu ise sıkıntılı. Hiç harçlık almıyorum neredeyse.

Üniversite için yüksek hedeflerim var, önümüzdeki yaz işe girip çalışamam.

Şu an elimde kötü bir laptop var ve bununla yazıyorum. Tüm arkadaşlarımın güzel sistemleri var ve onlara çok özeniyorum. Hani öyle çok pahalı şeylere de gerek yok benim için. APU sistemler bile işimi görür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşayan bilir bu durumu. Babamdan 10 TL istemeye çekinirim şu an. Çalışıp alabilme ihtimaliniz varsa çalışıp alın. Çalışma gibi bir durum mümkün değilse ailenize durumu güzel bir dille açıklayıp çok da pahalı olmayan bir sistem toplayabilirsiniz.

Eviniz ve arabanızın olması ile PC almanın ne alakası var hocam😀
Durumumuz iyi, onu demek istemiştim.

Yaşayan bilir bu durumu. Babamdan 10 TL istemeye çekinirim şu an. Çalışıp alabilme ihtimaliniz varsa çalışıp alın. Çalışma gibi bir durum mümkün değilse ailenize durumu güzel bir dille açıklayıp çok da pahalı olmayan bir sistem toplayabilirsiniz.
İkinci el GT1030 sisteme bile razıyım hocam.

Eviniz ve arabanızın olması ile PC almanın ne alakası var hocam😀 uygun bir vakitte bu durumu baban ve annen ile konuş, eğer şartlar uygunsa alırlar. Çekinmene gerek yok. Ayrıca onun var benim yok diyerek kimseye özenme, alt tarafı bir bilgisayar.

Akadaş maddi durumunu söylemiş. Alakası yok demek biraz saçma kaçıyor sanki.

Ailene durumu acik acik soyle. Programlama yaptigini, IDE'nin kastigini filan. LGS puaniniz nasil? Benim ailem beni programlamaya yoneltmek icin benim de istegim ile dershaneden alip dershaneye verecegimiz parayla guzel bir sistem topladik. Ailenle konus seni anlarlar.

Bir de gelismeleri filan haber verirsen sevinirim.

Ailene durumu acik acik soyle. Programlama yaptigini, IDE'nin kastigini filan. LGS puaniniz nasil? Benim ailem beni programlamaya yoneltmek icin benim de istegim ile dershaneden alip dershaneye verecegimiz parayla guzel bir sistem topladik. Ailenle konus seni anlarlar.

Bir de gelismeleri filan haber verirsen sevinirim.
Babam programlamayla ilgilendiğimi biliyor zaten, o da destekliyor ama IDE kastı diye direkt görev yöneticisini açıp oyunları siliyor. Bilgisayar çok doluymuş sözde. 😀

LGS 2021'e pek çalışmamıştım, 350 civarı bir şey almıştım. Pişman mısın dersen pişmanım ama şu saatten sonra yapacak pek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı