Almanya'da Yönetim Bilişim Sistemleri okumak için neler gerekli?

ns66

Centipat
Daha fazla  
Evet, başlıkta da gördüğünüz gibi. YKS puanı önemli mi? Önemliyse kaç bin sıralama yapmak gerekiyor ve önerebileceğiniz üniversiteler var mı?
@SwezLy yardımcı olursan çok mutlu olurum 😇

Evet, başlıkta da gördüğünüz gibi. YKS puanı önemli mi? Önemliyse kaç bin sıralama yapmak gerekiyor ve önerebileceğiniz üniversiteler var mı?
@SwezLy yardımcı olursan çok mutlu olurum 😇

Öncelikle bu yolda başarılar dilerim.
YKS puanı hem önemli değil hem önemli, Almanya'da biz buna jein diyoruz.
Eğer istediğiniz bölüm zulassungsbeschrankt ise (YKS puanınız formül ile hesaplanır buna göre kabul alırsınız.)
Eğer nc-frei ise başvurursanız kabul alırsınız.
Türkiye'de 4 yıllık bir bölüme yerleşmeniz yeterli.
Yönetim bilişim sistemleri güzel bir bölümdür, her yerde okunabilir.

Öncelikle bu yolda başarılar dilerim.
YKS puanı hem önemli değil hem önemli, Almanya'da biz buna jein diyoruz.
Eğer istediğiniz bölüm zulassungsbeschrankt ise (YKS puanınız formül ile hesaplanır buna göre kabul alırsınız.)
Eğer nc-frei ise başvurursanız kabul alırsınız.
Türkiye'de 4 yıllık bir bölüme yerleşmeniz yeterli.
Yönetim bilişim sistemleri güzel bir bölümdür, her yerde okunabilir.

Mesela karlsruhe teknik üniversitesine başvuru yapmak istersem ve kabul alırsam oraya sperrkonto ile vize almam gerekiyor. Halam Berlin'de bana garantör olabilir mi? Yoksa 11.200€ bayağı büyük bir meblağ. Zaten oraya şartlı kabul ile gidebilirsem lieferando falan yapacağım. Çalışacağım kısaca. Suat hocam süreç nasıl işliyor bana anlatırsanız çok mutlu olurum 😊

Mesela karlsruhe teknik üniversitesine başvuru yapmak istersem ve kabul alırsam oraya sperrkonto ile vize almam gerekiyor. Halam Berlin'de bana garantör olabilir mi? Yoksa 11.200€ bayağı büyük bir meblağ. Zaten oraya şartlı kabul ile gidebilirsem lieferando falan yapacağım. Çalışacağım kısaca. Suat hocam süreç nasıl işliyor bana anlatırsanız çok mutlu olurum 😊

Evet, Akrabanız size garantör olabilir sorun değil.
İş içinde bewerbung yapmanız gerekiyor, biraz sabır gerektiren bir süreç, ha denilince iş bulunmuyor maalesef...
Foruma pek bakamıyorum, Instagram hesabım: Suattsulu, daha hızlı dönüş sağlarım sorunuz olursa

Evet, akrabanız size garantör olabilir sorun değil.
İş içinde bewerbung yapmanız gerekiyor, biraz sabır gerektiren bir süreç, ha denilince iş bulunmuyor maalesef...
Foruma pek bakamıyorum, Instagram hesabım: Suattsulu, daha hızlı dönüş sağlarım sorunuz olursa.

Aslında ilk başta Instagram'dan yazacaktım ama DM kutunuz kapalı olduğu için yazamadım. Instagram'ım @enesgwnch
Her şey için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı