AMD FX8 9590 ve GTX 560 Tabanlı sistem toplama

Güzel seçimler yalnız o kasaya o ekran kartı sığmıyor. 290X yerine 290 PCS+ al artan para ile işlemci - anakart - kasaya yükseltme yap. Gerisi olduğu gibi dursun. Böylede alabilirsin ama dediğim gibi kasayı mecbur değişmelisin.
Önerin için teşekkür ederim. Sistem hoşuma gitti. Almaya karar verdim, İnşallah benim için hayırlı olur.

Öncelikle o anakart o işlemciye destek vermiyor. 9xxx serisi için 990FX çipset gereklidir. Ayrıca o işlemci ölü bir işlemcidir, kısırdır. Onun yerine ihtiyaca göre 6300, 8320 veya 8350 tercih edilebilir. Bunun üstü boşa para akıtmaktır (ortaya çıkan enerji tüketimini saymıyorum). Ayrıca GTX560 ile günümüzde oyunları low-medium şekilde oynayabilirsiniz. Yani çok fazla bir işe yaramaz. Ne amacım oyun değil derseniz bile işe yaramaz zira 3 nesil eski bir ekran kartı ve çok güç tüketiyor. Bunun yerine eğer oranlarsak GTX570 performansı verecek ama ondan kat kat daha az güç ve ısı tüketen GTX750 Ti alabilirsiniz. Ramler 12GB seçmek çok saçma olmuş. Hem gereksiz para israfı (aynı paraya 16GB kit alınıyor) hemde önleri çok açık olan bir çeşit değildir.

Yani kısaca siz bize net bütçenizi belirtin biz en iyi tavsiyeyi yapalım.

GTX 560 Low-Medium açmıyor. Eski ekran kartım olduğu için kouşuyorum. Crysis 3'te dahi FXAA ve Very Hıgh şekilde 25-30 FPS arası oynuyordum. BF4'te Kenar yumuşatmayı kapattığımda Ultra ayarlar da oynayabiliyordum.

GTX 560 Low-Medium açmıyor. Eski ekran kartım olduğu için kouşuyorum. Crysis 3'te dahi FXAA ve Very Hıgh şekilde 25-30 FPS arası oynuyordum. BF4'te Kenar yumuşatmayı kapattığımda Ultra ayarlar da oynayabiliyordum.
Dostum Crysis 3'ü neye göre Ultra oynayıp 25-30 FPS alıyorsun? Hem FXAA açık olacak hem seçenekler Ultra (Çok Yüksek) olacak ve 25-30 FPS alacaksın. O zaman boşuna GTX770'e para döktüm oyunu Ultra açsın diye. Sen kimi kandırıyorsun dostum?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı