Çözüldü AMD Software Adrenalin Edition çalışmıyor

• Konuyu başlatan Buffy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 6B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Buffy

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 1x16 DDR4 3000MHz
SSD veya HDD modeli
XPG SX8200 SSD
Ekran kartı
AMD RX 6700
Anakart
MSI B450M Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar. Bir hafta öncesine kadar sorunsuz çalışan AMD sürücü yazılımı bir anda çalışmayı bıraktı. Bilgisayarı ilk açtığımda sağ altta gözüküyor. Tıklayıp uygulamayı ekrana getirdiğimde 1-2 sn sonra direkt kapanıyor, bir daha da açılmıyor. Birçok çözüm denedim, içinden çıkamayıp size danışmaya karar verdim.

Şu anda sistemde 23.9.3 WHQL sürücü(son sürüm) yüklü. Oyunlarda vesaire hiçbir sorun yok, sürücü normal çalışıyor. Sadece AMD'nin yazılımı çalışmıyor. Fan ayarlarımı ve minimal overclocklarımı buradan yönetiyordum.

Denediğim yöntemler:
  • AMD Cleanup Utility ile driverları güvenli modda silip temiz kurulum yapmak.
  • DDU ile driverları güvenli modda silip temiz kurulum yapmak.
  • Windows güncellemek.
  • Windows güncellemelerini geri almak.
  • Gmdb. Blb isimli profil dosyasını silmek.
  • Cnext klasörü içindeki rsxpackage. Msix dosyasını silmek.
  • SFC /scannow ile sistem taraması.

Çözüm
Bilgisayarı ilk açtığımda sağ altta gözüküyor. Tıklayıp uygulamayı ekrana getirdiğimde 1-2 sn sonra direkt kapanıyor, bir daha da açılmıyor. Birçok çözüm denedim, içinden çıkamayıp size danışmaya karar verdim.
Sorununuz bu mu?

23.9.3 sorunlu. 23.9.1 kullanın, RX 6600 ile sorunsuz kullanıyorum.
Bilgisayarı ilk açtığımda sağ altta gözüküyor. Tıklayıp uygulamayı ekrana getirdiğimde 1-2 sn sonra direkt kapanıyor, bir daha da açılmıyor. Birçok çözüm denedim, içinden çıkamayıp size danışmaya karar verdim.
Sorununuz bu mu?

Son düzenleme:
Çözüm
Sorununuz bu mu?

23.9.3 sorunlu. 23.9.1 kullanın, RX 6600 ile neredeyse sorunsuz kullanıyorum.
Compatibility hatası almıyorum. Ama yine de şimdi 23.9.1'e geçip denemesini yapacağım. Teşekkür ederim.

Compatibility hatası almıyorum. Ama yine de şimdi 23.9.1'e geçip denemesini yapacağım. Teşekkür ederim.
Klasik AMD. Kim kodluyorsa o kadar kötü kodluyor ki kendini güncellerken eski sürümün kalıntılarını kullanıyor. Yetişkin adamda bebek dişleri olması gibi. Çözümü ise DDU ile temizleyip kurulum yapmak veya AMD kurulum kısmında 0'dan kurulum tikini işaretlemek. Ayrıca 23.10 gelmeden 23.9.1'den çıkmamanızı tavsiye ederim.

Sorununuz bu mu?

23.9.3 sorunlu. 23.9.1 kullanın, RX 6600 ile neredeyse sorunsuz kullanıyorum.
23.9.1'e geçiş sorunumu çözdü. Çok teşekkür ederim, kafayı yemek üzereydim.
Klasik AMD. Kim kodluyorsa o kadar kötü kodluyor ki kendini güncellerken eski sürümün kalıntılarını kullanıyor. Yetişkin adamda bebek dişleri olması gibi. Çözümü ise DDU ile temizleyip kurulum yapmak veya AMD kurulum kısmında 0'dan kurulum tikini işaretlemek. Ayrıca 23.10 gelmeden 23.9.1'den çıkmamanızı tavsiye ederim.
DDU ile temiz kurulum yapmıştım, maalesef olmadı.
Nasıl geçeceğim AMD'nin sitesinde yok bu sürüm.
Driver sayfasında aşağıda previous versions diye bir link var, orada eski sürümler mevcut.

Benzer sorunu yaşayan arkadaşlara da @Turgineer hocamın önerdiği gibi 23.9.1'e geçmelerini tavsiye ediyorum.

Sorununuz bu mu?

Bende de aynı sorun vardı günlerdir çözemediğim, her konuya baktım her şeyi inceledim DDU ile temizlemek dışında hiçbir bilgiye ulaşamadım ve DDU ile temizlemekte sorunumu çözmedi.
23.11.1 sürümü kullanıyordum ve DDU ile tekrardan kaldırıp dediğiniz gibi 23.9.1 kurulumu yaptım ve sorunum çözüldü çok teşekkürler.

Fakat haliyle aylar önce deneye deneye bulduğum performans ayarlarım gitti. CS2, Valorant gibi rekabetçi oyunlar için maksimum performans alabileceğim ayar videosu var mı bildiğiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı