Anker Soundcore Q10 kulaklıkla oynanan oyunlarda oluşan paket kaybı nasıl çözülür?

RightAtrium

Hectopat
Merhaba, Anker Soundcore Q10 kulaklığa sahibim. Normalde bu kulaklıkla oyun oynardım ancak şu sıralar kulaklığı takıp oyuna girdiğimde oyunda paket kaybı ve sürekli oynayan pingle karşılaşıyorum. Sorunu kulaklığı takmadan oyuna girdiğimde yaşamıyorum. İnternette araştırdığımda 5 GHz Wi-Fi ile bağlandığınızda sorun çözülecek diyordu ancak bilgisayarımı 5 GHz ile Wi-Fi'ya bağladığımda bu sefer kulaklıktan gelen sesin kalitesi inanılmaz düşüyor. Suyun altından ses geliyormuş gibi diyebilirim. Bu sorunu acaba nasıl çözebilirim, 1 hafta öncesine kadar böyle bir sorun yaşamıyordum?

Bunun sebebi sisteminizde bulunan kablosuz alıcıdan kaynaklanıyor olabilir. Bazı alıcılar yüksek iş hacminde gerekli işi yapamadığından dolayı gecikmeler ve kopmalar yaşanıyor olabilir.
Size tavsiyem en güncel sürücüyü kurup denemeniz. Olmazsa da kablosuz alıcı/verici adaptörünün kalitesinden olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun sebebi sisteminizde bulunan kablosuz alıcıdan kaynaklanıyor olabilir. Bazı alıcılar yüksek iş hacminde gerekli işi yapamadığından dolayı gecikmeler ve kopmalar yaşanıyor olabilir.
Size tavsiyem en güncel sürücüyü kurup denemeniz. Olmazsa da kablosuz alıcı/verici adaptörünün kalitesinden olduğunu söyleyebiliriz.

Sürücüleri güncelledim ve olmadı. Ekstradan Wi-Fi adaptörü alıp bir de öyle deneyeceğim.

Sorun çözülmedi arkadaşlar. Tenda wifi adaptor aldım ancak hala aynı sorunu yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı