ASUS TUF Gaming F-15 CPU'su 95 dereceye çıkıyor

Yahu fan ile ilgili ise Turbo da daha soğuk olması gerekmiyor mu ? Sonuçta fanlar max seviyede çalışıyor neden daha sıcak oluyor o halde?
En azından benim Laptop'ımda turbo modu benim dediğim gibi çalışıyor. Arkadaş sadece fan modundan bahsediyor galiba. Benim dediğim modlar işlemci modları. Mesela sessiz mod var bende. İşlemci hızını sınırlayıp fanları komple kapatıyor.

Dostum performans modunda fanlar daha az çalışıyor ya hani Turbo'da daha çok çalışıyor buradaki mantıksızlıktan bahsediyorum anlamadın galiba.

Performansta 3500 ile dönüyor Turbo'da 4000 4300 falan ne kadar fayda eder ki.

En azından benim laptop'ımda Turbo modu benim dediğim gibi çalışıyor. Arkadaş sadece fan modundan bahsediyor galiba. Benim dediğim modlar işlemci modları. Mesela sessiz mod var bende. İşlemci hızını sınırlayıp fanları komple kapatıyor.

Hocam performans modunda da turbodada işlemci frekansı aynı düşmüyor.

Sessiz modda biraz kısıyor o kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sessiz modda biraz kısıyor o kadar.
Hocam öyle değil işte araştır bak istersen. Turbo modda işlemcinin frekans değer sınırını kaldırıyor. Performans modunda aşırı ısınırsa işlemci frekansını düşürüp performanstan kısıp sıcaklığı düşümeye çalışıyor. Sadece fanlarla alakalı bir şey değil

Hocam öyle değil işte araştır bak istersen. Turbo modda işlemcinin frekans değer sınırını kaldırıyor. Performans modunda aşırı ısınırsa işlemci frekansını düşürüp performanstan kısıp sıcaklığı düşümeye çalışıyor. Sadece fanlarla alakalı bir şey değil
Hocam bende turbo kapalı olduğu için fark etmiyor.

Hocam bende turbo kapalı olduğu için fark etmiyor.
Isınmadığı için frekans düşürmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı