ASUS VG249Q1A monitörde çıkan çizgiler

Slenders

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün gece CS2 oynarken Alt Tab attım Spotify'dan şarkı açmak için. Masaüstünde böyle çizgiler gördüm. Diğer monitörümde ise yok. Vizyon bilgisayar'dan 1 sene 3 ay oluyor alalı. Sorunum bu, hiçbir zaman darbe ya da paneli kıracak bir şey yapılmadı.
Sizce garantiye götürsem yardımcı olurlar mı? Ankara'da yaşıyorum. Vizyon'a mı götürmem gerek illa?

1716013890730.jpeg

1716013887021.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım ilacın bende.

Aynı monitör bende var. Model olarak tam aynısı. Tam olarak aynı sorunu yaşadım seninle ve garantiye gönderdim. Yaklaşık 340 adet ölü piksel çıktı benimkinde, panelimi değiştirdiler. Ancak garantiden geldiği haliyle de sol üstte 4 adet ölü piksel mevcut şekilde geldi. Garantiyle bir daha uğraşmak istemedim.

Garantiye gönderirsen o şeritlerin düzelir. Panelini direkt değiştirirler. Ancak benim yaşadığım gibi ölü pikselli gelme ihtimali de yüksek ama en azından senin şu anki durumundan daha iyi olur. Garantiye göndermeden önce kullandığın kabloyu değiştirmeyi de unutma. Belki de kablodan kaynaklıdır.

Bence dert edilecek bir şey değil, belli bile olmuyor.
o kadar çok belli oluyor ki hocam, garantisi devam etmekte götüreceğim böyle kullanmak istemem.

Arkadaşım ilacın bende.

Aynı monitör bende var. Model olarak tam aynısı. Tam olarak aynı sorunu yaşadım seninle ve garantiye gönderdim. Yaklaşık 340 adet ölü piksel çıktı benimkinde, panelimi değiştirdiler. Ancak garantiden geldiği haliyle de sol üstte 4 adet ölü piksel mevcut şekilde geldi. Garantiyle bir daha uğraşmak istemedim.

Garantiye gönderirsen o şeritlerin düzelir. Panelini direkt değiştirirler. Ancak benim yaşadığım gibi ölü pikselli gelme ihtimali de yüksek ama en azından senin şu anki durumundan daha iyi olur. Garantiye göndermeden önce kullandığın kabloyu değiştirmeyi de unutma. Belki de kablodan kaynaklıdır.
denedim dpi çıkartıp dğer monitörüm de ki hdmi taktım azaldı biraz ama gözle görülüyor hala. Garantiye götürdüğüm de ilgilenirler mi?

o kadar çok belli oluyor ki hocam, garantisi devam etmekte götüreceğim böyle kullanmak istemem.

denedim dpi çıkartıp dğer monitörüm de ki hdmi taktım azaldı biraz ama gözle görülüyor hala. Garantiye götürdüğüm de ilgilenirler mi?
Evet ilgilenirler. Benimle ilgilendiler. Sana verdikleri tarihte bir kargocu gelip senden monitörü alacak. O süre zarfında ben monitörü, kablosunu, ayağını vs. kutuladım. Geldiklerinde teslim ettim. 2 hafta sonra getirdiler.

Bence dert edilecek bir şey değil, belli bile olmuyor.
Yaşamadığınız için bilemezsiniz. Oldukça rahatsız edici.

Evet ilgilenirler. Benimle ilgilendiler. Sana verdikleri tarihte bir kargocu gelip senden monitörü alacak. O süre zarfında ben monitörü, kablosunu, ayağını vs. kutuladım. Geldiklerinde teslim ettim. 2 hafta sonra getirdiler.

Yaşamadığınız için bilemezsiniz. Oldukça rahatsız edici.
Yaşamadığımı neye dayanarak söyledin? Gerçekten merak ettim.

Yaşamadığımı neye dayanarak söyledin? Gerçekten merak ettim.
Yaşasaydın rahatsız edici olduğunu bilirdin. Eğer gerçekten yaşadıysan gözlerin iyi görmüyor. Anlaşılabilir bir sakatlık. Ben video editörlük yapıyordum ve bu günde 4-5 saat bilgisayar başında olan birisi için çok büyük bir sıkıntı. Ayrıca burada kimse sizin "bu durumu karşılama" fikrinizi sormuyor :). "Sizce garantiye götürsem yardımcı olurlar mı?" sorusu sorulmuş.

Hocam monitörü naptınız aynı monitörü bende kullanıyorum aynı yerden almışız aynı sorun bende de var garantiye yolladım sizinki ne durumda.

Hocam garantisi devam ediyor ise gönderin arkadaşında dediği gibi panel değişimi yaparlar.
gönderdim parça değişimi bekleniyor şu anda.

Hocam monitörü naptınız aynı monitörü bende kullanıyorum aynı yerden almışız aynı sorun bende de var garantiye yolladım sizinki ne durumda.
panel değiştirecekler parça beklliyorlarr, parça da tayvandan geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı