Atatürk yanlış milleti mi kurtardı?

Bu insanlara ne anlatsanız anlamak istemez o çarşaf ve asılma olaylarını ben bin defadır anlattım gurbetçilere ve vatandaşlara hala daha inanmak istemiyorlar, hatta bir yabancı ile tartışmıştım o da şuydu dönmeh konusu yüzünden, Atatürk'ün ailesinin Müslüman olduğunu hatta dua ettiği bir fotoğrafı olduğunu söyledim, ya gurbetçilerden birinin Atatürk'e İngiliz ajanı dediğini duydum kim bilir daha neler diyecekler hayır kafaları da basmıyor arkadaş İngiliz ajanı olsa Çanakkale'de ve milli mücadelede niye yer alsın ki Atatürk zaten İngiliz'lerin işlerine gelmez, o dönemde bile en büyük gemilerinden biri suya gömülmüştü. Hele ki şu 19 Mayıs veya bayramlarda TRT alman medyasında ki Instagram yorumlarını okusanız neler neler diyorlar.
Arkadaşın diğeride Atatürk yüzünden lozan imzalandı onun yüzünden kötüyüz diyor. İçki içip içip imza atıyor diyor. Aslında böyle domuzları asacaksın ama..

Arkadaşın diğeride Atatürk yüzünden lozan imzalandı onun yüzünden kötüyüz diyor. İçki içip içip imza atıyor diyor. Aslında böyle domuzları asacaksın ama.

Bir söz vardır, denir ki, bulunduğun ortamdaki 5 kişinin ortalaması kadar zeki olabilirsin. Sana acilen arkadaş çevreni gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.

Bu insanlara ne anlatsanız anlamak istemez o çarşaf ve asılma olaylarını ben bin defadır anlattım gurbetçilere ve vatandaşlara hala daha inanmak istemiyorlar, hatta bir yabancı ile tartışmıştım o da şuydu dönmeh konusu yüzünden, Atatürk'ün ailesinin Müslüman olduğunu hatta dua ettiği bir fotoğrafı olduğunu söyledim, ya gurbetçilerden birinin Atatürk'e İngiliz ajanı dediğini duydum kim bilir daha neler diyecekler hayır kafaları da basmıyor arkadaş İngiliz ajanı olsa Çanakkale'de ve milli mücadelede niye yer alsın ki Atatürk zaten İngiliz'lerin işlerine gelmez, o dönemde bile en büyük gemilerinden biri suya gömülmüştü. Hele ki şu 19 Mayıs veya bayramlarda TRT alman medyasında ki Instagram yorumlarını okusanız neler neler diyorlar.

Ben de şöyle diyenleri gördüm, "Atatürk hain bu, İngiliz'ler Yunan'lar falan aptal mı yenebilecekken bıraksınlar ülkeyi. Ülkenin başına Atatürk'ü bıraktılar ki ülkeyi istedikleri gibi yönetsinler yani zafer kazandığımız kurtulduğumuz falan yok hain bu adam". Bu söylenenlerin her bir kelimesinden cehalet akıyor. Ha bir de şu vardı "Atatürk neden kaybedilen toprakları alabilecekken almayıp anlaşma imzaladı çünkü o adam İngiliz ajanıydı Osmanlıyı darbeyle yıkıp Türkiye'yi kurdu ve Müslüman'ları idam ettirdi" şunları okudukça ben utanıyorum bunlar böyle şeyleri nasıl söyleyebiliyor çok merak ediyorum.

Arkadaşın diğeride Atatürk yüzünden lozan imzalandı onun yüzünden kötüyüz diyor. İçki içip içip imza atıyor diyor. Aslında böyle domuzları asacaksın ama.

Bir de içki meselesi var ya arkadaş sanki kendileri çok Müslüman'da atamın dinini sorguluyorlar zaten Atatürk'ü çoğunlukla din yönünden vurmaya çalışıyorlar.

Bir de içki meselesi var ya arkadaş sanki kendileri çok Müslüman'da atamın dinini sorguluyorlar zaten Atatürk'ü çoğunlukla din yönünden vurmaya çalışıyorlar.

A kişisi namaz kılmaz kuran okumaz bir sürü günah işler kuranın tam tersi bir hayat sürer. Ancak konu Atatürk olunca Atatürk'ü dinden vurmaya çalışır. Cidden komik ya.

Hocam şu anda çok fazla ilerlemiyoruz, olabilir. Ama şu anda savunma sanayiinde bayağı bir ilerlemiş bulunmaktayız. Ve bu da daha fazla alana genişlerse belki de Amerika'ya kafa tutarız. Kim bilir? Aklı Osmanlı'da kalmış olanlar da şunu söyler, "Biz de Osmanlı ruhu var. Bunların hepsini geçeriz. Merak etmeyin, bir gün gelecek, biz onlara kafa tutacağız."
Aynen mültecilerle geçersin. Anca Suriye'ye kafa tutarız biz bu gidişle.

Hatta şunu söyleyeyim Atatürk'e karşı laf edenlerin çoğu da Almanya'yı kötülüyordu adamın alman imparatorluğundan haberi bile yok Almanya'da yaşamasına rağmen. Hatta bir haber vardı Almanya 100 milyar yatırım yapacak savunmaya ve askeri yöne Türk gurbetçilerden biride diyor ki ne gerek var o para Afrika'ya bağışlanabilirdi.

Arkadaşlar Atatürk yanlış milleti kurtardı galiba. Daha bugün arkadaşlarımdan duydum. Atatürk'e küfür ediyordu. Diğeri de yok benim babam kuran okudu diye hapis yattı yok efendim nenem şalvar giydi diye asıldı diyor. Atatürk uçakları gömdürdü diyor. Olayı açıklıyorum Marshall yardımı yüzünden diyorum herif bana bana ne diyor. Atatürk acaba neden böyle bir milleti kurtardı aklım almıyor.
@Mr. Edri neden haha attınız hocam?

Hem onların dediklerine, hem de sizin dediğiniz yanlış bilgiye. Marshall yardımları 2. dünya savaşı sonrası başladı ancak Atatürk 1938 yılında vefat etti.

Yeni konular

Geri
Yukarı