ChatGPT "Bu içerik kullanım politikalarımızı ihlal edebilir" uyarısı

Arda7z

Hectopat
Daha fazla  
Din dersi sunumu yapmak için kitaptan bir okuma parçasını kopyalamıştım ve özetini çıkarmasını istedim ama böyle bir şey aldım. Sorun olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Din dersi sunumu yapmak için kitaptan bir okuma parçasını kopyalamıştım ve özetini çıkarmasını istedim ama böyle bir şey aldım. Sorun olur mu acaba?

Bir sorun olmaz ama merak ettim mesela kopyaladığın metnin altına "bu paragraf (ya da cümle) falanca kitaptan alınmıştır" yazın bakalım bu ifadeyi algılayıp uyarıyı kaldıracak mı? Yani referans gösterildiğini anlayacak mı?

Bir sorun olmaz ama merak ettim mesela kopyaladığın metnin altına "bu paragraf (ya da cümle) falanca kitaptan alınmıştır" yazın bakalım bu ifadeyi algılayıp uyarıyı kaldıracak mı? Yani referans gösterildiğini anlayacak mı?

Sorduğumda.
Kaynak belirtme.
Bu tür özetlemeler ve yorumlar genellikle telif hakkı ihlali oluşturmaz. Ancak, yine de metnin alındığı kitabın adını ve yazarını belirtmek faydalıdır. Örneğin:

Bu metin [Kitap Adı] kitabından alınmıştır ve [Yazar Adı] tarafından yazılmıştır.

Bu şekilde hem kaynak belirtmiş hem de metni özetleyerek paylaşmış olursunuz.
Dedi.

O zaman sorun yok, göz ardı edebilirsin o uyarıyı.
Tamamdır teşekkürler.

Sorduğumda.
Kaynak belirtme.
Bu tür özetlemeler ve yorumlar genellikle telif hakkı ihlali oluşturmaz. Ancak, yine de metnin alındığı kitabın adını ve yazarını belirtmek faydalıdır. Örneğin:

Bu metin [Kitap Adı] kitabından alınmıştır ve [Yazar Adı] tarafından yazılmıştır.

Bu şekilde hem kaynak belirtmiş hem de metni özetleyerek paylaşmış olursunuz.
Dedi.

O zaman düşündüğüm gibi, yani oradaki metni bir yerden kopyaladığınızı fark etmiş ve kaynak belirtmeni tavsiye etmiş.

Hayır olacağını sanmıyorum. Kullanım politakasını ihlal edecek bir şey hiçbir şekilde yok sadece özet çıkarılması istenmiş. Metindeki bir yere takılmış ya da yanlış analiz etmiş ve vermiş uyarıyı. Hiçbir sorun yok. Alıntı içerik olmasınında sorun olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı