Edge'de YouTube canlı yayın izlerken kasıyor

erdenet

Hectopat
YouTube canlı yayın izlerken kasıyor. AdGuard'ı kapattığımda da kasıyor. Enhanced-H264ify denedim yine kasıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Edge tarayıcı kullanıyorum. Ek olarak YouTube canlı yayın izlerken işlemci kullanımı ortalama %50. Intel(R) Core(tm) i5-8265U işlemcim, NVIDIA GeForce MX110 ekran kartım, 12 GB RAM'im var.

Arkadaşlar yaptığım denemeler sonucu sanırım çözümü buldum. Öncelikle yüksek CPU kullanımının ve kasmanın en önemli nedeni sohbet, sohbeti kapatmanız şart.

Bunun yanında 2 seçenek var. Bende birçok uzantı kurulu ama özellikle canlı yayın konusunda reklam engelleyicilerin kasmada etkili olduğu söylendiği için ya reklam engelleyiciyi duraklatacaksınız ya da enhanced-h264ify uzantısını kuracaksınız. Önerim enhanced-h264ify uzantısını kurmanız olur çünkü bu uzantıyı kurduğunuzda reklam engelleyiciyi duraklatmanıza gerek yok, etkin olabilir. Etkin olması bir sorun yaratmıyor.

Son düzenleme:
Merhaba dostum aynı sorun bende de var maalesef. Edge kullanıyorum ve herhangi bir canlı yayın açtığımda sanki pentium sistem kullanıyormuşum gibi kasıyor. Sanırım sorun edge tarayıcısında veya youtube yine birşeyler deniyordur.

Sistemim: i5 2500k (oc) 1050ti 4gb (oc) 32 ram ve 512 ssd

Yeni konular

Geri
Yukarı