Elden Ring Build tavsiyesi

BreaKSooN05

Kilopat
Ilk defa souls oyunu oynuyorum. Hata yapmamak adına bilenler rehberlik yaparsa sevinirim.

Biraz araştirdim büyücüyü tatmam gerektiği söylendi ama souls bir oyunun hakkini vermek için ise kesinlikle büyük elli bir kılıç ile oynamaliymiş.

O yüzden ilk kılıçlı bir karakter açip oynayacağim ama oyun hakkinda genel olarak fikrim yok. Hangi statlara vermeliyim. Kılıç kullansam bile büyü yapabileceğim videolar gördüm. Yardimci olursaniz sevinirim.

Oyunu 1 kez bitirmeyi başarirsam, DLC alip devam edebilirim. Ya da büyücü çar ile bir kez daha bitirip sonra DLC geçebilirim. Oyundan ne zaman sıkılacağim ile ilgili bir durum.

DeX öneririm dostum benim yaptığım gibi yapabilirsin ben samurai olarak başladım sonra aşağıya resmini koyduğum yerdeki bossu kesip bloodhdound fang aldım ve DeX'e abandım sonra da oyunun sonlarına doğru gelince de rivers of blood+nagakiba ikilisine geçtim. Bu dediğim boss mapin güneyinde.

1716046675971.png

Dex başla. İyi oyunlar. Arada bir Emin Çıtak'ın tam çözümünden yol haritanı belirleyebilirsin, eğer istersen.

Bu oyunda diğer soulslara nazaran hangi buildi yaptığınız pek önemi yok. Çünkü 10 küsür kere stat sıfırlama yapabiliyorsunuz. Save geri çekilerek bu işlemi sınırsız kez tekrarlayabilirsin.
Ayrıca silahlara artı basma itemlerinide sınırsız sayıda alabiliyorsun. Sadece maksimum yapmak için olan item sınırlı.

Önerebileceğim 4 tane build var.
  1. Status effect ile hasar veren samuray.
  2. Int ile güçlenen kılıç ile büyü atan büyücü.
  3. Faith ile miracle kullanan savaşçı.
  4. Klasik full str savaşçı.
Bu buildlerin hepsi ile oyunu rahatlıkla bitirebilirsin. Zaten oyunun başı hariç en kolay souls oyunu bu.
Spoiler olmasın, int ile olan build bence güçlüsü. Zaten büyü güçlü, ayrıca int ile en iyi çalışan kılıcı kullanırsanız cidden kolaylaşıyor oyun.

Bu oyunda diğer soulslara nazaran hangi buildi yaptığınız pek önemi yok. Çünkü 10 küsür kere stat sıfırlama yapabiliyorsunuz. Save geri çekilerek bu işlemi sınırsız kez tekrarlayabilirsin.
Ayrıca silahlara artı basma itemlerinide sınırsız sayıda alabiliyorsun. Sadece maksimum yapmak için olan item sınırlı.

Bu buildlerin hepsi ile oyunu rahatlıkla bitirebilirsin. Zaten oyunun başı hariç en kolay souls oyunu bu.
Spoiler olmasın, int ile olan build bence güçlüsü. Zaten büyü güçlü, ayrıca int ile en iyi çalışan kılıcı kullanırsanız cidden kolaylaşıyor oyun.
En kolay mı bilmem ama şuan Maliketh'e geldim ve nefes aldırmıyor eleman.

Hocam kafam bir tık karıştı :D

Oyun sanırım ilerledikçe oturacak. Ama yinede sorucam "int ile güçlenen kılıç ile büyü atan büyücü" nasıl yapılıyor? Şuan ben yeni başladım. 20 levele kadar geldim. Mini bosslardan ejderhayı falan kestim. Daha fazla ilerlemeden önce yeni çar açıp, doğru karakter ile statları doğru düzgün vermek istiyorum..

Bu kadar kafa yormaya gerek yok. Diğer türlü çok erken güçlenip, oyundan zevk almazsınız.
Bir yerde çok takılmadığınız sürece böyle şeylere gerek yok. Ayrıca dediğim kılıç için oyunun en uzun yan görevini yapmanız lazım.

Hocam kafam bir tık karıştı :D

Oyun sanırım ilerledikçe oturacak. Ama yine de soracağım "int ile güçlenen kılıç ile büyü atan büyücü" nasıl yapılıyor? Şu an ben yeni başladım. 20 levele kadar geldim. Mini bosslardan ejderhayı falan kestim. Daha fazla ilerlemeden önce yeni çar açıp, doğru karakter ile statları doğru düzgün vermek istiyorum.

Hocamın bahsettiği kılıç muhtemelen Darkmoon ama oyunda biraz geç alınıyor onun yerine oyunun daha erken kısmında alabildiğin Moonveil bence daha güçlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı