Er-X routerdan sonra keetic hopper modem hızı düşüyor

I3ordo

Decapat
Daha fazla  
Selamlar,
Efootbal/Tekken tarzı, buffer bloat a karşı duyarlı PvP oyunlar meraklısıyım. VDSL hattım için pratik bir QoS yapabilen modem arıyordum. Buldum kurdum bağladım memnunum. Bufferbloat'um a+'a yükseldi ve eFootball veya Tekken maçında iken Discord'dan yayın açtığımda lag artık yaşamıyorum.
Aynı QoS güzelliklerini, kankalarımdan birine de uygulamaya çalıştık ama ondaki modem keentic hopper (ona dünyanın en iyi modem/router/wifi combo cihazı).
Hopper modem de QoS kurmak için aşağıdaki videoyu kullandım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama bir türlü buffer bloat testten düzgün sonuç alamadım. Hızı 50mbit down iken 45mbit down ayarladım, upload 8mbit iken 5 mbit up ayarlardım yani baya pay verdim ama yinede buffer bloat testten düzgün sonuç alamadım.
Bu videodakinden farklı bir çözüm var mı?
Bu arada keentic hopper modemde de (aynı TP-Link WD9970 modem de olduğu gibi) QoS açık iken, download hızı 30-40 MB civarına düşüyor (70 MB'lik download hızına rağmen). İşlemcisi zayıf diye mi böyle? (çift çekirdeki işlemci var, pek kötü gözükmüyor, hoş pek anlamam)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı