HP Victus 16 RDR2'de 15 FPS veriyor

Var olan her oyunu oynarsın. VRAM ve ekran kartının gücü gibi nedenlerle ayar kısman gerekir ama oynarsın. Önce düşük FPS meselesini halletmek lazım tabii. RDR 2'nin 15 FPS olması normal değil.

Hocam siz oynamış mıydınız ?

Var olan her oyunu oynarsın. VRAM ve ekran kartının gücü gibi nedenlerle ayar kısman gerekir ama oynarsın. Önce düşük FPS meselesini halletmek lazım tabii. RDR 2'nin 15 FPS olması normal değil.
Hocam maddi durumumdan dolayı oyunu iade etmek zorunda kaldım.

Cold War'ı almaya karar verdim.

Bu arada laptopun özellikleri bunlar :

Güncel oyunlar için bu sisteme bir 8 GB daha RAM takviyesi yapmak lazım. 8 GB birçok oyunda yetersiz geleceği için FPS droplarına neden olur. Ayrıca 2x8 şeklinde çift kanal RAM daha yüksek performans demek. Hala 8 GB RAM ile PC satmaları inanılmaz sahiden.

Güncel oyunlar için bu sisteme bir 8 GB daha RAM takviyesi yapmak lazım. 8 GB birçok oyunda yetersiz geleceği için FPS droplarına neden olur. Ayrıca 2x8 şeklinde çift kanal RAM daha yüksek performans demek. Hala 8 GB RAM ile PC satmaları inanılmaz sahiden.
RAM takviyesi olmadan peki Cold War,GTA 5 gibi oyunları oynayabilir miyim ?

Hocam benim sistem nasıl? Şu anki oyunları oynatır mı? RTX3050Tİ İ5-12500H 16GB RAM.

RAM takviyesi olmadan peki Cold War,GTA 5 gibi oyunları oynayabilir miyim ?
GTA 5 gibi oyunları oynatır fakat cold war için 8GB ram FPS droplara sebep olur.

Yetersiz RAM demek 50 FPS alırken birden 10 FPS'e düşmesi ve oyunda takılma hissiyatı yaşanması demek oluyor. Ayarları düşürmek RAM kullanımını pek etkilemez. Örneğin bir oyun ortalama 12 GB RAM kullanıyorsa, ayarları en düşüğe de çeksen 7 GB kullanmaz. Yine 12 GB dolaylarında bir kullanım olur. Eğer sistemde yeterli bellek yoksa FPS düşüşleri kaçınılmaz.

Fiyatı avantajlı göstermek için hala 8 GB RAM ile sistem satılıyor, ancak 2016 yılından beri çıkan büyük oyunlar, yüksek oranda 8 GB üzeri RAM kullanıyor. Bu sene çıkan kimi oyunlarda artık 16 GB üzeri kullanımları da görmeye başladık. 8 GB o sistemi tam performans ile kullanamazsın demek oluyor.

Yetersiz RAM demek 50 FPS alırken birden 10 FPS'e düşmesi ve oyunda takılma hissiyatı yaşanması demek oluyor. Ayarları düşürmek RAM kullanımını pek etkilemez. Örneğin bir oyun ortalama 12 GB RAM kullanıyorsa, ayarları en düşüğe de çeksen 7 GB kullanmaz. Yine 12 GB dolaylarında bir kullanım olur. Eğer sistemde yeterli bellek yoksa FPS düşüşleri kaçınılmaz.
Hocam peki ben yukarıda dediğim sistemle need for speed payback oynuyorum ultra ayarlarda 120-90 FPS alıyorum ama bir saniyelik küçük droplar giriyor neyden olabilir sorun?

Yeni konular

Geri
Yukarı