İnceleme HP Victus 16 RTX 3060 laptop

Merhabalar. HP Victus 16 modeli hakkında ilk yorumlarımı yazmak istedim.
(31499 TL)

Öncelikle sistem özellikleri:

16.1 inç ekran boyutu.
RTX3060 Ekran Kartı.
32 GB RAM.
1 TB SSD.
i7 12700H İşlemci.

Kutulama iyiydi. HP'nin ürünlerinin klasik kutulanma şekli. Ekran boyutu 16.1 inç. Dış görünüş olarak sade buldum oldukça iyi. Klavye yerleşimi güzel. Havalandırma girişlerini yeterli buldum. FreeDOS olduğu için Windows 11 kurdum. Kurulum esnasında sorun yaşamadım.

Ekran sallanma sorunu biraz korkutuyordu. Rahatsız edici bir sallanma yok. Kucakta kullanılırken sallanma oluyor hafifçe ama rahatsız etmiyor. Masa kullanımında sallanma hiç yok. Ekranın altında da havalandırma var. Havalandırma gerçekten yeterli. Havalandırmanın ekrana zarar vereceğini düşünmüyorum çünkü arada epey boşluk var. Işık sızması veya ölü piksel yok. Klavye ışıklandırmasını güzel buldum. Ekran 144Hz olduğundan oyun için de ideal olduğunu düşünüyorum.

TouchPad'da biraz tıkırtı geliyor gibi kullanırken ama çok az olduğu için takılmaya gerek yok. Sürekli ince bir fan sesi geliyor ama rahatsız edici değil.

İlk izlenimim bu şekilde. Henüz oyun oynamadığım için performansı hakkında bir şey söylemem doğru olmaz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Nerede 4K RAM+SSD? SSD 1000 TL RAM 1000 TL desek 2K ediyor.

16GB DDR5 RAM nerede 1000 TL? Ayrica donanimi cihazin kendisiyle almak ile disaridan almak arasinda fiyat farki oluyor. Ornegin sen disaridan ek 16GB RAM'i 1500 TL'ye alabiliyorken bu cihaz icinde hazir 2x16 seklinde geldiginde o RAM'in fiyati 2000-2500 oluyor. En basitinden girip Monster'da ozellestirme seceneklerine bakin. Ek 16GB RAM icin 2400 TL, 512GB SSD'yi de 1TB yapmak icin komple 1TB SSD parasi aliyor.

Hocam fena kazık yemişsiniz aynı laptopun 12500H+3060 versiyonu 21k ya satıldı.
16 GB RAM 512 SSD 3050 olan model 26k idi 3070 olan daha pahalı i7 bi' tık daha pahalı ki. Bunlar 16 RAM ve hafıza aldığımın yarısı, bunlar arasında da 4 bin lira onuyor. Aynı donanım laptopların tasarımı berbat. Bu modelleri de forumda tavsiye ediyorlardı. Ben de dedim 1 taksit fazla ödemiş olurum dedim aslında piyasayı zaten araştırdım. 27k ödemek ile 31k ödemek zaten gözden çıkarınca bi' fark etmiyor. Şu anda temennim sıkıntısız kullanmak ne kadar ödediğimin çok önemi yok benim için. Uzun ömürlü olsun zaten yazılım ile uğraşacağım AAA oyun oynamayacağım.

Bunu alsanız daha iyiydi.
Güzelde bunun ekran niye 60hz

Hocam o fan sesi için mevcut gaming hubu sistem uygulamalardan kaldırın sonra yeniden başlatın tekrar kurun ayrıca bios dan fan ayarlarını disabled yapın oyuna giresiye kadar tamamen sessiz olacaktır.

Merhabalar. HP Victus 16 modeli hakkında ilk yorumlarımı yazmak istedim.
(31499 TL)

Öncelikle sistem özellikleri:

16.1 inç ekran boyutu.
RTX3060 Ekran Kartı.
32 GB RAM.
1 TB SSD.
i7 12700H İşlemci.

Kutulama iyiydi. HP'nin ürünlerinin klasik kutulanma şekli. Ekran boyutu 16.1 inç. Dış görünüş olarak sade buldum oldukça iyi. Klavye yerleşimi güzel. Havalandırma girişlerini yeterli buldum. FreeDOS olduğu için Windows 11 kurdum. Kurulum esnasında sorun yaşamadım.

Ekran sallanma sorunu biraz korkutuyordu. Rahatsız edici bir sallanma yok. Kucakta kullanılırken sallanma oluyor hafifçe ama rahatsız etmiyor. Masa kullanımında sallanma hiç yok. Ekranın altında da havalandırma var. Havalandırma gerçekten yeterli. Havalandırmanın ekrana zarar vereceğini düşünmüyorum çünkü arada epey boşluk var. Işık sızması veya ölü piksel yok. Klavye ışıklandırmasını güzel buldum. Ekran 144Hz olduğundan oyun için de ideal olduğunu düşünüyorum.

TouchPad'da biraz tıkırtı geliyor gibi kullanırken ama çok az olduğu için takılmaya gerek yok. Sürekli ince bir fan sesi geliyor ama rahatsız edici değil.

İlk izlenimim bu şekilde. Henüz oyun oynamadığım için performansı hakkında bir şey söylemem doğru olmaz.

Okuduğunuz için teşekkürler.
hocam hayırlı olsun Ben de aynı modeli almayı düşünüyorum ancak adam akıllı ne inceleme videosu var ne oyun performans test videosu. Siz memnun musunuz? Önerir misiniz? MUX switch olmaması yokluğunu hissettiriyor mu?

hocam hayırlı olsun Ben de aynı modeli almayı düşünüyorum ancak adam akıllı ne inceleme videosu var ne oyun performans test videosu. Siz memnun musunuz? Önerir misiniz? MUX switch olmaması yokluğunu hissettiriyor mu?
Hocam MUX denilen olayı abartmayın propaganda yüzde 10 arttırıyor bazı oyunlarda o kadar buda 50 fps ise 55 fps olur dlss varken zaten gerek yok bile yok fps zaten uçuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı