II. Dünya Savaşında Naziler Türkiye'ye saldırsaydı ne olurdu?

Almanların teknolojisi, disiplini, ordu deneyimi, insan gücüyle baş edemezdik kolaylıkla işgal edilirdik. Birkaç ay işgalde kaldıktan sonra kurtulurduk büyük ihtimal.
O sırada da çok kayıp verirdi Almanya, Fransızslar gibi oturup izlemezdi diye düşünüyorum bizim halk. Polonyalılar gibi savaşırdık.

Fransa gibi olurduk. Ardından sonumuz Fransa gibi olmaz müttefik devletler tarafından paylaşılırdık. Bu topraklarda inanılmaz planlar var. Çöken çıkmaz buradan.
Fransa gibi olamazdık. Müttefik devletler derken Nazi Almanyasının kaç tane müttefiği var hocam? Fransa sömürgeci zaten en azından afrikada toprağı vardı bizim oda yok.

Almanların teknolojisi, disiplini, ordu deneyimi, insan gücüyle baş edemezdik kolaylıkla işgal edilirdik. Birkaç ay işgalde kaldıktan sonra kurtulurduk büyük ihtimal.
O sırada da çok kayıp verirdi Almanya, Fransızslar gibi oturup izlemezdi diye düşünüyorum bizim halk. Polonyalılar gibi savaşırdık.
Eğer Polonya Sovyetler arasında da savaşa girmeseydi belki bir şansı olup danzig topraklarının sağındaki yerleri alabilirdi.

Ama ZOR.

Fransa gibi olamazdık. Müttefik devletler derken Nazi Almanyasının kaç tane müttefiği var hocam? Fransa sömürgeci zaten en azından afrikada toprağı vardı bizim oda yok.
Fransa tamamen işgal edilmiş ardından ABD öncülüğü ile geri alınmıştır. Alman işgalinden kurtulan Fransa'dan birlikler çekilmiştir. Bizim durumumuz başta aynı olurken sonda aynı olamaz. Çünkü hiçbir birlik buradan çıkmazdı ve pay isterlerdi. Özellikle İstanbul ve boğazlar sorunu gündeme gelirdi. Müttefik devletler arasında ya savaş olurdu ya da antlaşma imzalanırdı.

Sizce ne olurdu? Yanıtlarınızı bekliyor olacağım.

Naziler Türkiye'ye stalingrad savaşı dönemlerindeki felaket petrol eksiğinden dolayı saldıracaktı. Eğer saldırsaydı Sovyet'ler Türkiye cephesine adam kaydırmak zorunda kalırdı. Stalingrad savaşını kaybederdi ve almanlar kafkasya üzerinden ciddi ilerleme yapıp Bakü petrollerini ele geçirirdi. Tsk, müttefikler, Sovyet'ler, ayı gibi ordusundan dolayı almanlar İstanbul'u geçemezdi Türkiye'ye kafkasya üzerinden saldırırdı majino hattı mantığı gibi. Böylece Türkiye aynı Fransa gibi olur sovyetlerde kazan önlerine kadar itilirdi. Sovyetlerin savaşı kurtarmaları 47'yi 48'i bulurdu.

Gülme atan arkadaşlar için soruyorum nasıl olurdu o zaman? İsmet paşa Berlin'e taarruz mu yapardı? Şu bilindik bilinmedik her şeye gülme atmayı vazgeçin artık.

Son düzenleme:
Gülme atan arkadaşlar için soruyorum nasıl olurdu o zaman? İsmet paşa Berlin'e taarruz mu yapardı? Şu bilindik bilinmedik her şeye gülme atmayı vazgeçin artık.
Hocam bence çok takmayın. Sizde onlara atabilirsiniz onlarda size. Evet bazen kalp kırıcı olabilir ama takmamaya çalışın.

Naziler Türkiye'ye stalingrad savaşı dönemlerindeki felaket petrol eksiğinden dolayı saldıracaktı. Eğer saldırsaydı Sovyet'ler Türkiye cephesine adam kaydırmak zorunda kalırdı. Stalingrad savaşını kaybederdi ve almanlar kafkasya üzerinden ciddi ilerleme yapıp Bakü petrollerini ele geçirirdi. Müttefikler, Sovyet'ler, Tsk'nın ayı gibi ordusundan dolayı almanlar İstanbul'u geçemezdi Türkiye'ye kafkasya üzerinden saldırırdı majino hattı mantığı gibi. Böylece Türkiye aynı Fransa gibi olur sovyetlerde kazan önlerine kadar itilirdi. Savaşı kurtarmaları 47'yi 48'i bulurdu.

TSK'nın ayı gibi ordusu mu? O zamanlar Türkiye çok berbat durumdaydı, ne İstanbul'u tutması?

Tsknın ayı gibi ordusu demedim müttefikler, Sovyet'ler, tsknın dedim.
1714857574329.png

Yeni konular

Geri
Yukarı