iPhone 11'de pil bandı eriyor

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Merhaba geçtiğimiz yıl kasım ayında EasyCep'ten %100 pil sağlığı olan, 64GB depolamaya sahip, kozmetik durumu "Mükemmel" olan ve Product Red renginde olan bir iPhone 11 satın aldım.

Gelen ürünün sadece kasası eşdeğer yani yan sanayi bir kasayla değiştirilmişti. Pili ise Apple tarafından Ekim ayında değiştirilmiş, cihazın üzerine işlenmişti.

3UTools'ta cihazı bağlayınca 100 puan veriyor. Sıkıntısı yok yani kasa donanıma girmediğinden donanımsal her şeyi sorunsuz.

Cihazı aldığım ilk gün AVM'ye gidip Ekran Koruyucu, geçici olarak ucuz yollu bir kılıf, şarj aleti ve şarj kablosu almam gerekiyordu. Hepsini aldım.

Ekranı tam kaplayan bir koruyucu, şeffaf silikon bir kılıf, ANKER Powerport 3 Nano adaptörü ve Apple orijinal Type-C kablosunu satın aldım.
ANKER adaptör ile şarj olurken cihazı belirgin bir şekilde ısıtıyordu. Ama bu öyle bir ısınma ki 60FPS üst düzey grafiklerde Apex Legends oynasam bu kadar ısınmaz. Şarjda telefonu hiç kullanmıyordum zaten.

Ocak ayının başında (Tam tarihle 8 ocak) cihazın pil bandı erimişti, EasyCep'e konuyla ilgili danıştım ve pil bandı konusunda gün içerisinde yardımcı oldular, onarım sağladılar.
Aradan TAM 2 ay geçti ve bugün yine pil sallanmaya başladı. Anlaşılan o ki pil bandı yeniden eridi.

Tam 2 hafta önce, 24 şubat cuma günü telefonu aldığımdan beri kullandığım, kalitesiz, cam bile olmayan nitelikteki ekran koruyucuyu çıkardım. Geçtiğimiz hafta çarşamba gününe kadar (1 Mart) telefonu ekran koruyucu olmadan kullandım. Son 1 haftadır da Spigen markasının easy fit adı altında satılan kendimiz rahatlıkla oturtabileceğimiz ekran koruyucusunu kullanıyorum.
Komik olan şu ki ben o kalitesiz ekran koruyucuyu çıkardığımdan beri telefon şarjdayken eskisi kadar ısınmıyordu, son 1 haftadır üzerinde takılı olan Spigen camla da ısınmıyordu.

Bugün eve döndüğümde bir baktım ki telefonu sallayınca içi de sallanıyor, yine bant erimiş. Yarın tekrar götürüp tekrar tamir isteyeceğim.

Şimdi gelelim asıl konuya, Anker Powerport 3 Nano kullanıp şarj esnasında aşırı ısınmayla ilgili birtakım yorumlar görmüştüm Trendyol ve Hepsiburada'da. Sizce bu aşırı ısınma ve pil bandının erimesi sorunu adaptörden mi kaynaklı yoksa cihazın kendisinden mi? Ayrıca bu adaptörü kullanıp benim gibi ısınmayla ilgili sorun yaşayan birileri var mı merak ediyorum.

İlerleyen günlerde arkadaşımın orijinal kablo ve adaptörünü birkaç gün kullanmayı düşünüyorum. Eğer onda ısınmayla ilgili sorun yaşamazsam muhtemelen bu adaptörü iade edip veya satıp yerine orijinal adaptör alırım.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı