iPhone 15'te türlü türlü yaşanan pil problemleri

Harikasınız hocam ata sporlarımız cebinize mâl olmuş 😄
Hayır bir de aşağıya gidip aldığımızda kasa ekran sağlamdı arka kapak ayrılıp başka yere düşmüş nasıl bir basınç varsa batarya da fırlamıştı. Anakart da ucuz sıyırmıştı o zaman yaptırırdım ama yaptırmadım üşendim 😄

Hayır bir de aşağıya gidip aldığımızda kasa ekran sağlamdı arka kapak ayrılıp başka yere düşmüş nasıl bir basınç varsa batarya da fırlamıştı. Anakart da ucuz sıyırmıştı o zaman yaptırırdım ama yaptırmadım üşendim 😄
Hocam o cihazı yaptırmaya da dağılan parçaları bulmaya da ben de üşenirdim açıkçası😄 FPPro'ya versen sana bir senaryo yazar story atarlardı😁

Hocam o cihazı yaptırmaya da dağılan parçaları bulmaya da ben de üşenirdim açıkçası😄 FPPro'ya versen sana bir senaryo yazar story atarlardı😁
Yok telefon bej rengiydi kapağı bulmak zor olmadı ama kapak var ya Rönesans tablosu gibi olmuştu bataryayı bulamamıştık 😏

Geçenlerde bahsetmiştim ancak iPhone 15 gerçekten Apple firmasının çıkarttığı en problemli cihaz olabilir. iOS 17.4.1 yazılımı yüzünden yaşanan bazı sorunlar;
-80 üstünde şarj olmama.
-Donma, kasma, uygulama çökmesi.
-Pilin hızlı bitmesi.
-Kamera sorunu.

Bende yaşanan sorun pil öncelikle cihaz 2 haftalık ve uygulama yenileme, bildirim, konum gibi özellikler kapalı ve 100-20 şarj aralığında yaklaşık 5 saat ekran süresi alıyorum ( bu süreyi iPhone 11-13 sahipleride alıyor) cihazın pilini tam bitirdim, sıfırladım ancak bir türlü düzelmedi.

Dün gece elektrikler olmadığı için %10 seviyesine kadar kullanmak zorunda kaldım ardından lavoboya gidip geldiğimde cihazın şarjı %6 kalmıştı ardından şarja takınca 17 saniyede %10 olmuştu.

Sadece sorun bu da değil 10 dakika uygulama kullanınca %1 düşüş oluyor bu çok normal ancak ekranı kapatıp kenara koyunca 1-2 dakika sonra yine bakınca %1 daha düşmüş oluyor. Kız arkadaşımdada aynı cihaz mevcut hatta o daha yoğun kullanıyor ve şarjı bitmiyor ekran süreside 7-8 saat civarında.

Apple destek ile yaklaşık 16 kere görüştüm yapılan testler sonrası pilin sağlam olduğunu değişim, pil tamiri olanayacağını söylüyor. MediaMarkt ise sadece Apple servisine yollayacağını söylüyor gerçekten bu durumdan sıkılmaya başladım böyle bir şey yaşayan var mı? Ne önerirsiniz?

Not: Bu yazıyı yazmaya başlarken şarj %90'dan 89'a düştü ekranı kapatıp 1 dakika sonra yine baktım %88 olmuş. En sonunda Apple dükkanına gidip adama telefonumu verip 10 dakika takıl incele diyeceğim.
Merhaba, bende 14 pro var. Son zamanlarda buglar cidden oluşmaya başladı eski ios böyle değildi ancak sizdeki sorun kadar bende sorun yok. Size tavsiyem öncelikle apple desteğin uzaktan yaptığı testlere tam güvenmeyin, o sadece bir giriş kısmı gibi. Mesela benim watch'da sorun vardı uzaktan test yaptı sorun yok dedi 2 gün önce servise verdim bugün sms geldi ürününüz apple onarım merkezine gönderilmiştir diye yani testler tutmayabiliyor. Size önerim çok şüpheleniyorsanız mediamarkttan aldığınızı varsayıyorum onlara verin ve cihazınıza apple bir baksın eğer bir sorun çıkacağına eminseniz. Onun dışında apple'da sorun bulmazsa cihazınızı bu halde kullanmak zorundasınız ve ilerideki güncellemeleri beklemek dışında bir şans yok gibi.

Geri
Yukarı