İtopya'dan alınan sistem görüntü vermiyor

Rylon

Hectopat
İtopya'dan 4 ay önce bir PC aldım sonra PC'de sorun çıktı. Ekrana görüntü gelmiyor, ekran kartı çalışmıyordu. İlk önce ekran kartında sorun var diye düşündüm sonra anakart ile ilgili sorun belki vardır diye bilgisayarı komple garantiye gönderdim. 5 gün geçtiği halde bana herhangi bir arıza bilgisi verilmedi. Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya'dan 4 ay önce bir PC aldım sonra PC'de sorun çıktı. Ekrana görüntü gelmiyor, ekran kartı çalışmıyordu. İlk önce ekran kartında sorun var diye düşündüm sonra anakart ile ilgili sorun belki vardır diye bilgisayarı komple garantiye gönderdim. 5 gün geçtiği halde bana herhangi bir arıza bilgisi verilmedi. Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı?

Sisteminiz nedir?
Bakın. Bugün müneccimler tatilde. Zahmet olmazsa belirtir misiniz?

Son düzenleme:
Aklınızda bulunsun İtopya'dan asla alışveriş yapmayın 3-5 kuruş ucuz olsun diye. İşte iş böyle garantilik olunca anlıyorsunuz maalesef. Aramazlar, sizin arkasını kovalamanız lazım. Yaklaşık 15-20 gün arasında dönüş yaparlar ya da genelde dönüş yapmadan direkt kargoluyorlar. Bana da 0 aldığım anakartı bozuk gönderdiler, suçu da bana yüklediler ve 1 ay sonra tamir edip yolladılar daha yeni. Bir daha 200 fazla verip başka yerden alırım.

O kadar yazıyorum forumda İtopya`yı araştırıp öyle alın ne kadar kötüler. Şimdi en az 2-3 ay THH ile falan uğraşacaksınız. Ben 2 aydır THH ile uğraşıyorum ekran kartımı değiştirtmeye çalışıyorum. Kimseye önermeyin aldırtmayın. Garantilik durumda mağdur oluyorsunuz. İadeleri yapmıyorlar paranızı alıp 1 ay bekletiyorlar bankaya vadeli para yatırır gibi paranızla dükkan açıp kar yapıp paranızı öyle veriyorlar işte. Ayrıca telefonları 40 dakikadan önce açmıyorlar.

O kadar yazıyorum forumda İtopya`yı araştırıp öyle alın ne kadar kötüler. Şimdi en az 2-3 ay THH ile falan uğraşacaksınız. Ben 2 aydır THH ile uğraşıyorum ekran kartımı değiştirtmeye çalışıyorum. Kimseye önermeyin aldırtmayın. Garantilik durumda mağdur oluyorsunuz. İadeleri yapmıyorlar paranızı alıp 1 ay bekletiyorlar bankaya vadeli para yatırır gibi paranızla dükkan açıp kar yapıp paranızı öyle veriyorlar işte. Ayrıca telefonları 40 dakikadan önce açmıyorlar.
Aynen öyle İtopya'da para iadesi hatta değişim diye bile bir kavram yok. Geçen ay anakart aldım b450m anakart görüntü vermedi aynı şekilde. Ben kendim montajdan cok iyi anladığım halde ne olur ne olmaz diye bu işten anlayan bir bilgisayarcıya monte ettirdim. Görüntü gelmedi. Gönderdim, 5. ya da 6. gün aradılar "Sorununuz nedir? Hemen ilgileniyoruz" dediler. Sonraki 12-13 gün hiç ses çıkmadı. Sinirlendim tabi aradım, ben 14 gün geçmeden iade ettim bu benim yasal hakkım kesinlikle değişim veya tamirat istemiyorum not alın paramı iade edin dedim. Konuştuğum kişi 2 ayrı kişiye daha yönlendirdi teknik servis vs. onlara da aynısını dedim. Biz size haber ederiz inceleyince dediler kapattılar. Ve haber vermek bir yana kargoya verildiğini kargo şirketinin mesajında öğrendim. Kargo kutusuna da not olarak anakart komponentleri kullanıcı tarafından kırılmış tamir ettik demişler. 0 aldığım parçayı tam 1 ay sonra kullanmaya başlayabildim.

Siz de arayın ama şunu diyecekler "Genellikle garanti işlemleri 15-20 gün arasında cevap alırsınız. Virüs süreci sebebiyle uzayabilir de."

Aklınızda bulunsun İtopya'dan asla alışveriş yapmayın 3-5 kuruş ucuz olsun diye. İşte iş böyle garantilik olunca anlıyorsunuz maalesef. Aramazlar, sizin arkasını kovalamanız lazım. Yaklaşık 15-20 gün arasında dönüş yaparlar ya da genelde dönüş yapmadan direkt kargoluyorlar. Bana da 0 aldığım anakartı bozuk gönderdiler, suçu da bana yüklediler ve 1 ay sonra tamir edip yolladılar daha yeni. Bir daha 200 fazla verip başka yerden alırım.
Kargoladıktan sonra mesaj atıyorlar mı peki

Aynen öyle İtopya'da para iadesi hatta değişim diye bile bir kavram yok. Geçen ay anakart aldım B450M anakart görüntü vermedi aynı şekilde. Ben kendim montajdan cok iyi anladığım halde ne olur ne olmaz diye bu işten anlayan bir bilgisayarcıya monte ettirdim. Görüntü gelmedi. Gönderdim, 5. ya da 6. gün aradılar "Sorununuz nedir? Hemen ilgileniyoruz" dediler. Sonraki 12-13 gün hiç ses çıkmadı. Sinirlendim tabii aradım, ben 14 gün geçmeden iade ettim bu benim yasal hakkım kesinlikle değişim veya tamirat istemiyorum not alın paramı iade edin dedim. Konuştuğum kişi 2 ayrı kişiye daha yönlendirdi teknik servis vs. onlara da aynısını dedim. Biz size haber ederiz inceleyince dediler kapattılar. Ve haber vermek bir yana kargoya verildiğini kargo şirketinin mesajında gönderdim. Kargo kutusuna da not olarak anakart komponentleri kullanıcı tarafından kırılmış tamir ettik demişler. 0 aldığım parçayı tam 1 ay sonra kullanmaya başlayabildim.

Siz de arayın ama şunu diyecekler "Genellikle garanti işlemleri 15-20 gün arasında cevap alırsınız. Virüs süreci sebebiyle uzayabilir de."

Benim durumum daha kötü geçen sene aldığım için kurdan dolayı iade seçeneğim pek yok 1000TL eklemem gerekiyor. Beni 20 gün aramadılar en son ben aradım aramasam daha bekletecekler. 10 gün uğraştım servisle bir oraya bir buraya yönlendirdiler şu an THH'ye başvurdum 1 ay oldu savunma gelmedi pazartesi olsun THH'yi arayıp soracağım. Tam da kötü zamanda Online eğitim için lazımdı PC 3 kardeşiz.

Peki siz hangi siteleri önerirsiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı