Laptopta Wi-Fi bağlantısı sürekli kopuyor

zYiğitOzan

Femtopat
Daha fazla  
Son birkaç gündür laptopta Wi-Fi sorunu var. İnternete bağlanıyorum birkaç saniye veya dakika sonra internet kopuyor. Ondna sonra Wi-Fi hiç gözükmüyor. Derken bi' 5-10 dk sonra gözüküyor ama tek tık. Bağlan diyorum 4 tık oluyor bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor. Eninde sonunda hiçbir şekilde Wi-Fi'yi kullanamıyorum.

İşletim sistemi: Windows 11.

Son birkaç gündür laptopta Wi-Fi sorunu var. İnternete bağlanıyorum birkaç saniye veya dakika sonra internet kopuyor. Ondna sonra Wi-Fi hiç gözükmüyor. Derken bi' 5-10 dk sonra gözüküyor ama tek tık. Bağlan diyorum 4 tık oluyor bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor. Eninde sonunda hiçbir şekilde Wi-Fi'yi kullanamıyorum.

Driverı kendin mi yükledin? Update kendi mi yükledi? Yoksa Driver Booster gibi bir programla mı yükledin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam driveri manuel olarak mı yüklediniz?

Wi-fi kartları da bazen arızalanabiliyor veya garip şekilerde sorunlar yaratıyor. Son zamanlarda laptopta bir sarsıntı vs oldu mu? Ya da bakım yapmak için vs. içini açtınız mı? Anten soketleri bezen yerinden çıkabiliyor. Ağ Sıfırlama da yapabilirsiniz Wİndows'ta.

Wi-Fi kartları da bazen arızalanabiliyor veya garip şekilerde sorunlar yaratıyor. Son zamanlarda laptopta bir sarsıntı vs oldu mu? Ya da bakım yapmak için vs. içini açtınız mı? Anten soketleri bezen yerinden çıkabiliyor. Ağ sıfırlama da yapabilirsiniz Windows'ta.

Ağ sıfırlama ile olmadı birkaç kere dendim. Diğer dediklerinizden belki sarsılma vb. olabilir tam hatırlamasam da. Ancak sarsıntıdan kaynaklı bir sorun olsaydı hiç çalışmazdı diye düşünüyorum çünkü Wi-Fi'yi hiç kullanmadığım sürece Wi-Fi gitmiyor. Herhangi bir siteye veya uygulamaya girince gidiyor.

Ağ sıfırlama ile olmadı birkaç kere dendim. Diğer dediklerinizden belki sarsılma vb. olabilir tam hatırlamasam da. Ancak sarsıntıdan kaynaklı bir sorun olsaydı hiç çalışmazdı diye düşünüyorum çünkü Wi-Fi'yi hiç kullanmadığım sürece Wi-Fi gitmiyor. Herhangi bir siteye veya uygulamaya girince gidiyor.

Şu anda ise belli bir süre kullanabiliyorum. İnternete bağlanıyorum birkaç dakika tarayacıda veya oyunda geziniyorum sonra Wi-Fi ağı kayboluyor. Bazen Wi-Fi'yi kapatıp açınca düzeliyor ve tekrar bağlıyorum, bazen de bağlanmam daha uzun sürüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı