MacBook vs Gaming laptop

Enes Buğra

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar bilgisayar mühendisi öğrencisiyim ve oyun oynamayı seviyorum. Laptop bakacağım kendime ve kafamda şu sorular oluştu;
Direkt Ryzen 7 4800h + RTX2060 + 16 GB RAM (Legion) mı alsam yoksa bir Apple M1 + 16 GB RAM (MacBook Air) mi alsam karar veremedim.

Eğer MacBook alırsam 1 sene çalışıp masaüstü toplamak gibi bir düşünce var aklımda siz ne diyorsunuz?

Selam dostlar bilgisayar mühendisi öğrencisiyim ve oyun oynamayı seviyorum. Laptop bakacağım kendime ve kafamda şu sorular oluştu;
Direkt Ryzen 7 4800h + RTX2060 + 16 GB RAM (Legion) mı alsam yoksa bir Apple M1 + 16 GB RAM (MacBook Air) mi alsam karar veremedim.

Eğer MacBook alırsam 1 sene çalışıp masaüstü toplamak gibi bir düşünce var aklımda siz ne diyorsunuz?

Legion.
MacBook fiyatları gereksiz yüksek. Önermiyorum kimseye. Cihaz ve işletim sistemi kötü demiyorum çok güzeller fakat o fiyat hak edilmiyor.

M1 işlemci ile oynayabileceğin oyun sayısı çok sınırlı. Normal bir Gaming laptop iki işini de görür.

Bana kalırsa Legion al.

Legion.
MacBook fiyatları gereksiz yüksek. Önermiyorum kimseye. Cihaz ve işletim sistemi kötü demiyorum çok güzeller fakat o fiyat hak edilmiyor.

Hacılar ben laptopun uzun ömürlüde olmasını istiyorum eğer MacBook alırsam masaüstünü 1 yıl sonra alacağım 1 sene idare ederim oyunsuz ama Legion alırsam 5 6 yıl sonra işe yaramaz hale geleceğini düşünüyorum.

Bütçeniz ne kadar.

O zaman MacBook Air 16 GB RAM ve 512 GB seçenekli alsan uzun zaman kullanırsın. Yeni MacBook Air ile Pro arasında çok fazla özellik yok o yüzden macbookair al geç.
Sen bilirsin ama glocalzone isimli bir uygulama var. Oradan da getirebilirsin MacBook'un ucuz olduğu ülkelerden. Fiyat bayağı fark ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı