MSI RX 470 Gaming X VS Sapphire RX 470 NİTRO

Msi RX 470 Gaming X VS Sapphire RX 470 NİTRO

• Msi RX 470 Gaming X

Oy: 11 39,3%
  • Sapphire RX 470 NİTRO

Oy: 17 60,7%

• Oy verenlerin toplamı
    28

ZescoW

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sapphire RX 470 modelini alcaktım ancak inceleme videolarında çok ısındığını gördüm yer yer 77-79 derecelere çıkıyor. Acaba sapphire yerine MSİ mı alsam? Saphire kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim.:kedi:

Alttaki fotoğrafta toplayacağım sistem. Eksik varsa söylerseniz sevinirim.

bandicam 2016-09-05 13-13-03-077.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire, AMD'nin en büyük iş ortağı. AMD ekran kartı alacaksanız Sapphire seçmek mantıklı olur. Hem MSI modelde arka plaka yok, ama Sapphire'de var bu sayede ekran kartının içine toz girmez. Açıkçası 2 ekran kartı markasıda çok kalitelidirler, hangisine daha çok güveniyorsan onu seçebilirsin :).

Dostum Sapphire RX 470 Nitro aldım 4 gün kullandım memnun kalmadım, dediğin gibi çok ısınıyor yüzde 59 fan hızında 75-80 dereceden aşağı inmiyor. Fanların seside rahatsız etti iade ettim. MSI veya ASUS arasındayım bende büyük ihtimalle MSI alacağım. Kasanızın soğutmasına güvenmiyorsanız Sapphire önermem kesinlikle, bende backplate var diye aldım kart gerçekten sağlam ve hoş performansıda stabil ancak sıcaklıkları yüksek ve fanlarıda rahatsız etti beni şahsen.

Hatırlatayim darboğaz yaşayacaksınız bazı oyunlarda 70 80 fps alacakken 50 60 fps alacaksınız.Fakat BAZI oyunlarda.İşlemciye yüklendiğinizde kasadan biraz kısıp 6402p almaya çalışın.

Herkese merhaba. Sapphire RX 470 modelini alcaktım ancak inceleme videolarında çok ısındığını gördüm yer yer 77-79 derecelere çıkıyor. Acaba sapphire yerine MSİ mı alsam? Saphire kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim.:kedi:

Eki Görüntüle 185913
Msi yazılımsal ve soğutma olarak daha iyi.İşlemciyi arttırmaya çalışın.

Eki Görüntüle 185913

Hocam sistemde uyumsuzluk var 2. bakışta fark ettim, biraz geç olduysa kusura bakmayın. Alacağınız PSU 6 pin güç bağlantısı sağlıyor, Ekran kartınızın ise 8 pin güç gereksinimi var.
msi-rx-470-gaming-x-4g-inceleme-radeon-amd-technopat-3.jpg

Herkese teşekkür ederim peki bu civarda uygun güç kaynağı önerir misiniz?

Dostum Sapphire RX 470 Nitro aldım 4 gün kullandım memnun kalmadım, dediğin gibi çok ısınıyor yüzde 59 fan hızında 75-80 dereceden aşağı inmiyor. Fanların seside rahatsız etti iade ettim. MSI veya ASUS arasındayım bende büyük ihtimalle MSI alacağım. Kasanızın soğutmasına güvenmiyorsanız Sapphire önermem kesinlikle, bende backplate var diye aldım kart gerçekten sağlam ve hoş performansıda stabil ancak sıcaklıkları yüksek ve fanlarıda rahatsız etti beni şahsen.
Peki fanları en yüksekte çalıştırıp denediniz mi kaç derece aldınız ?

Güç kaynağı olarak Akasa Viper 600W 80+ Bronze güc kaynagını önerebilirim.

Hatırlatayim darboğaz yaşayacaksınız bazı oyunlarda 70 80 fps alacakken 50 60 fps alacaksınız.Fakat BAZI oyunlarda.İşlemciye yüklendiğinizde kasadan biraz kısıp 6402p almaya çalışın.
Biliyorum varla yok arası bir dar boğaz durumu söz konusu benim için sorun değil o kadar RX 480'le bile kullanılıyor.

Güç kaynağı olarak bunu buldum uygun gibi geldi bir de sizin fikrinizi alalım.

bandicam 2016-06-01 00-35-51-604.jpg bandicam 2016-06-01 00-35-58-591.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı