OEM vs Retail key

ahmetonaldi

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma format atıyorum ve bu sefer orijinal Windows kuracağım. Bunun için saglamlisans.com'dan Windows key alacağım fakat hangisini alacağımı bilmiyorum. Bilgisayarda okul ödevlerimi yapıyorum ve oyun oynuyorum. Ürünler bunlar farkları nedir kısaca yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma format atıyorum ve bu sefer orijinal Windows kuracağım. Bunun için saglamlisans.com'dan Windows key alacağım fakat hangisini alacağımı bilmiyorum. Bilgisayarda okul ödevlerimi yapıyorum ve oyun oynuyorum. Ürünler bunlar farkları nedir kısaca yazarsanız sevinirim.

OEM lisans ve Retail lisans arasındaki en büyük fark, lisansın kullanım amaçlarıdır. OEM lisans, üreticinin bilgisayarına özel bir lisansdır ve yalnızca bu bilgisayar için geçerlidir. Retail lisans ise, kullanıcının istediği bilgisayara yükleyebileceği bir lisansdır. Konu açmak yerine OEM Retail farkı yazabilirdiniz. Daha hızlı bir sonuç alırdınız.

OEM lisans ve retail lisans arasındaki en büyük fark, lisansın kullanım amaçlarıdır. OEM lisans, üreticinin bilgisayarına özel bir lisansdır ve yalnızca bu bilgisayar için geçerlidir. Retail lisans ise, kullanıcının istediği bilgisayara yükleyebileceği bir lisansdır.
Sağ olun hocam.

Retail ile lisansı Microsoft hesabınıza bağlayınız (dijitalleştiriniz) ve sınırsız kullanınız. OEM alırsanız ömrü anakarta bağlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı