Osmanlı İmparatorluğu aslında Türkmen'lerden geliyor

Dediğinizi tam anlamadım. Türkmenler zaten müslüman olan türklere deniyor. Diğer kısım yanlıç bilmiyorsam oğuzlar diye geçiyor. Müslüman olmayan kısımda yanlışom olabilir. Zaten Türkiye sözcüğü türkçe değil.

Tüm Türki dil devletlerin nesil başı kim? Biliyor musunuz? Peki
Hocam cümle yapınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor.

Bir bilgi de ben vereyim, Osmanlıda padişahlar eşleri çoğunlukla yabancı kökenlidir ve bu kadınlar padişahın cariyelerinden seçilirdi yani çoğu Türk değildi.
Bunun amacı türk asıllı ailelerin güçlenmesini engellemek. Mesela ben kızımı padişaha versem ben ve benim sülalem büyük bir prestij kazanır. Ancak ne idiğü belirsiz bir cariye ile evlenirse böyle bir sorun çıkmayacaktır. Aynı zamanda devlet adamları içinde geçerli ve yine aynı sebepten dolayı.

Bunun üstüne bir bilgi de bende. Osmanlıdaki sadrazamlar vezirler vs öldüğünden sonra tüm mal varlıkları devletin kasasına geçiyor. Yani devlet adamlarının yolsuzluk yapmasının önüne geçiyorlar.

Son düzenleme:
Hocam cümle yapınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor.

Bunun amacı türk asıllı ailelerin güçlenmesini engellemek. Mesela ben kızımı padişaha versem ben ve benim sülalem büyük bir prestij kazanır. Ancak ne idiğü belirsiz bir cariye ile evlenirse böyle bir sorun çıkmayacaktır. Aynı zamanda devlet adamları içinde geçerli ve yine aynı sebepten dolayı.

Bunun üstüne bir bilgi de bende. Osmanlıdaki sadrazamlar vezirler vs öldüğünden sonra tüm mal varlıkları devletin kasasına geçiyor. Yani devlet adamlarının yolsuzluk yapmasının önüne geçiyorlar.
Bİliyorum hocam da getirtmeye çalıştığım noktanın Osmanlı'nın tam anlamıyla bir Türk devleti olmadığı, kökeni şusu busu mevzularının önemsizliği.

Bu gibi hikayeleri sadece Mersin halkı anlatır sanıyordum. Osmanlı Ankara savaşını kaybedince beyliklerin güvenini kazanmak için türkmen ve kayı boyundan olduklarını söylediler ama Osman Gazi ve Orhan Gazi'den sonra gelen padişahlar yarı yabancı yarı Türk anneleri yabancı olduğu için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı