R5 5600X sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

yakup77

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
3070
Anakart
ASUS B550M Plus.
İşlemci
R5 5600X
Sistem bu şekilde yeni aldım. Apex oyununu açarken ya da açıldıktan sonra PC kendini resetliyor. Bazen resetlemiyor denemediğim şey kalmadı formatta attım tüm driverlar güncel sebebi ne olabilir kafayı yiyeceğim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle söyliyim oyunu 1 saat üzeri oynadığım oldu. Denemek için kapatıp açmaya çalıştığımda resetliyor. Bazen açarken yapıyor bazen açtıktan sonra bazen üst üste açmaya çalışırken resetliyor. Bu arada yeni monitörüm gelmediği için oyunu 4k monitörümde oynuyorum. Gpu kullanımı %100 oluyo belki gücü o çekiyodur ne dersiniz?

Evet mümkün. İsterseniz çözünürlük düşürüp bir de öyle deneyin.

Ayrıca size başka önerilerim var.

CPU-Z kurup orada stres testi var. Onu yaparak yük altında işlemci sorun çıkarıyor mu görebilirsiniz.

Ekran kartı için FunMark ve komple sistem testi için OCCT programı ile tüm parçaları tam yüke sokarak test edebilir ve sorun PSU mu öğrenmiş olabilirsiniz.

Tek tek yapmak yerine OCCT ile direkt yapmanız daha iyi olur.

Sistem bu şekilde yeni aldım. Apex oyununu açarken ya da açıldıktan sonra PC kendini resetliyor. Bazen resetlemiyor denemediğim şey kalmadı formatta attım tüm driverlar güncel sebebi ne olabilir kafayı yiyeceğim artık.
Hocam belki sıcaklıktan dolayı kendini kapatıyor olabilir.MSI Afterburner ile test yapın.

Occt test yaptım işlemci maks 70 ekran kartı Max 50 gördü tabi direk çalıştırdım ayar var mı bilmiyorum 30 dk
Hocam belki sıcaklıktan dolayı kendini kapatıyor olabilir.MSI Afterburner ile test yapın.
Oyunu oynadığım sürelerde o testi yapabildim sıcaklık problemi olmadı
Warzone indirdim denemek için ondada direk resetledi valorantta problem olmuyor. Fortnite da açıldı şimdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı